Şırnak’ta terör mağdurları tapularına kavuştu

Şırnak’ta terör mağdurları tapularına kavuştu

Terör örgütü PKK Şırnak’ı harabeye çevirdi, heybet 12 katrilyona nesir etti

ŞIRNAK – Şırnak’ta, 2015-2016 yıllarında terör saldırıları sonucu vatandaşların evleri ve bir nice bina harabeye dönüştü. Devlete bugünkü parayla 12 katrilyona dünyalık olan hizmetler, TOKİ’nin çalışmalarıyla tamamlandı. Adalet sahipleri evlerine yerleşmesiyle tapılarına kavuştu.

Şırnak’ta, 2015-2016 yıllarında PKK’lı teröristlerin saldırıları sonucu evleri yıkılan ailelere, TOKİ yoluyla yapılan evlerine yerleşmenin arkası sıra demincek üstelik tapularını almanın mutluluğunu yaşıyor.

Bahçelievler, Yeşilyurt, Yeni, Cumhuriyet Altını, Aydınlıkevler, İsmetpaşa ve Gazi Vakur Mahallelerinde teröristlerce kazılan çukurların ardından gerçekleştirilen saldırılarda kıygın olan vatandaşlara 5 bin 716 hane, 300 iş yeri yapıldı. PKK’lı teröristlerin açtığı hendek ve kurduğu barikatların kaldırılmasına müteveccih operasyonda kilolu hasar görüp yıkılan konutların adına yapılan binaların tapuları çıktı.

Tapu teslim törenine katılan Ilbay Osman Âlim, 1 yıl içerisinde bu soy bütün sorunların çözüleceğini söyledi. Ilbay Bilim Adamı, Kullanılmamış Mahallede yapılan 754 hane, 24 işyeri 2016 yılında inşaatı başlanarak, 2020 yılında tamamlandı ve işlemleri biten 377 doğruluk sahibine tapuları verileceğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin dahi gücünün ne büyüklüğünde balaban olduğunu sadece yıldırı örgütü değil, terör örgütüne destek veren 38 devlettin da çokça dolgunca anladığını anlatım fail Vali Bilgin, “Bu devletlerin başında İsrail, Amerika, İngiltere ve tıpkı devletler gelmektedir. Haddinden Fazla şükür kim Türkiye Cumhuriyeti Devleti bahsettiğim devletlerin hepsini toplasanız, hepsinden elan teferruatlı işlek ayrımsız devlettir. Nahiye insanı amacıyla daim aynı etki kaynağı olan yıldırı örgütünün burada devletin içine sızan hainlerle birlikte, FETÖ ile birlikte bu bölgede devletin sözde temsilcileri ile devletin adını kullanarak ve onların içindeki bağlantıları ile birlikte bu ülkenin şehirlerini ele geçirmeye çalıştılar. Ancak çokça şükür Türkiye Cumhuriyeti Devleti hem FETÖ hem dahi PKK terör örgütü hem da onların uzantısı olan 38 fehamet ile mücadelesini bildirme pir şekilde başarmış. Masaya yumruğunu aksetmek değil, değme bölgeye yumruğunu vurarak çok şükür hakimiyetini sağlamış” dedi.

Virane bir yerden muazzam Şırnak kabil benzeri kent ortaya çıkarıldığını kaydeden Vali Âlim, ” Silopi, Cizre, İdil ilçelerinde sunturlu şehirler ortaya artık. Bugünkü rakam ile devletin yapmış olduğu toplam gider 12 katrilyon. Kürt vatandaşlarımızın güya haklarını savunduğunu tez fail yıldırı örgütü ve uzantıları, burada 5 camiyi yaktılar, yıktılar. Camiler halkın toplandığı, insanların ayrımsız araya geldiği, ibadetlerin yapıldığı, öz inanç ve düşünceleri doğrultusunda yetişkin Allah’a ibadet edilen mekanlardır. Buraları da hiç merhametsizce zalimce benzeri şekilde yaktılar, yıktılar. Amma çokça şükür devletimiz şu anda 9 tanesini yaptı. 3 kıta daha cami yapıyoruz. Bu periyot Şırnak Kullanılmamış Mahalle için 754 ev, 24 nüsha işyeri bunların bu günkü bedeli ise 780 trilyon TL’dir” ifadelerinde bulundu.

Şırnak Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Delice, devletin gücüyle, imkanlarıyla bu güne gelinmesinden ufuk hak tıpkısı çekicilik yaşadığını söyledi. Mecnunca, “Yıkılmış enkaza dönüşmüş benzeri şehirden benzeri şaheser, adeta yepyeni bire bir kent nesir ettik. Altyapısıyla, parklarıyla, bu vesileyle Kullanılmamış Mahallemizde bulunan doğruluk sahipleri tapu merasimini gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Tapusunu almaya gelen Cemal Külter ise, “Maalesef 2015 yıllarında yaşanan vaziyetler yüzünden evlerimiz yıkıldı. TOKİ aracılığıyla yapılan evlere baya zamandır geçtik. Nihayetinde tapularda hazırlandı. Bu ahit burada da tapularımızı aldık. Çok mutluyuz” dedi.

Tapular, Şırnak Üniversitesi 15 Orak Ayı El Erki ve Kongre Merkezi’nde planlı törenle adalet sahiplerine teyit edildi. Törene, Vali Osman Bilim Adamı, gelgel müdürleri ve doğruluk sahipleri katıldı.

Share: