Sileceğe bırakılan kağıdı ukubet sandı, soy başka artık

ELAZIĞ’birlikte park halindeki otomobiline bindikten sonra sileceğe iliştirilmiş kağıdı gören Ömer Demir (20), ceza yazıldığını düşünerek araçtan indi. Kağıtta, ‘Merhaba kardeşim. İstemeyerek arabanıza çarptım, masraflarınızı karşılayabilirim. Gaye Bektaş’ notunu ve telefon numarasını gören Çipo, Maksat Berktaş’ı arayarak duyarlılığı için teşekkürname etti.

Otomobilin masrafı 2 bin 500 TL’yi Berktaş karşıladı. Çıpa, “İnsanlık ölmemiş denilecek aynı bahis yaşadım” derken Garaz Berktaş de vicdanen bayındır atılmak üzere kaçmadığını söyledi.

Malatya Caddesi’nde 30 Ağustos günü otopark halindeki otomobiline binen Ömer Çipo, sileceğe ilişkin bir kağıt gördü. İlk başta ceza yazıldığını düşünen Çıpa, otomobilden inerek kağıdı aldı. Çipo, kağıtta, ‘Merhaba kardeşim. İstemeyerek arabanıza çarptım, masraflarınızı karşılayabilirim. Maksat Berktaş’ notunu ve bırakılan telefon numarasını gördü. Otomobilini kontrol fail Demir, sağlıklı dip kapısında oluşan hasarı tayin etti. Çıpa, elan sonraları Erek Berktaş’ı (58) arayarak duyarlılığı için teşekkürname etti. Berktaş ile Çıpa telefonda sözleşerek, sanayi sitesinde benzeri oto tamircide buluştu. Otomobildeki hasar giderilirken, bedeli olan 2 bin 500 TL’yi ise Berktaş ödedi. ‘İNSANLIK ÖLMEMİŞ’O bölüm yaşananları anlatan Ömer Çipo, “Arkadaşlarla kafede oturuyorduk. Daha bilahare otomobilime binerek direksiyona geçtim. Kaza olduğunu görmemiştim. Direksiyondayken kağıt bırakıldığını gördüm. Ceza kağıdı sandım. Sonraları baktığımda o notu gördüm. Kağıda bırakılan numarayı aradım. Koca masrafı karşılayacağını söyledi. Bilmeyerek olduğunu anlatım etti. Bu beni mutlu etti. İnsanlık ölmemiş denilecek ayrımsız konu yaşadım. Adi herkesin yapması gereken ayrımsız madde. Bırakıp kaçanlar bile oluyor. Ağabey iyi olsun bırakıp kaçmadı. Bana yardımcı oldu. Arabayı sanayiye getirdik. Ustalar baktı. Masrafı ağa karşıladı, ustalarımız dahi apotr oldu. Teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu.

Amaç Berktaş dahi başka bire bir araca defa çevirmek isterken Demir’in aracını görmediğini ve çarptığını belirterek, “Yavaşça çarptım aracın kapısı ezildi. Arabaların dolay taraflarında genelde numaralar oluyor. Açacak sahibine hakeza tıpkı ilçe yaptığımı anlatmak istedim. Dalavere olmadığını görünce ajandamdan aldığım kağıda bildirişim numaramı ve masrafı karşılayabileceğimi yazdım. Yoldaş aradı, görüştük. Sanayiye geldik, ustalarla görüştük. Ücreti ödedim. Ego adamlık görevimi yaptım. Bu buut benim de başıma gelebilirdi. Aracıma biri vurup kaçabilirdi. Vicdanen abat görünmek üzere kaçmadım. Herkesin bu şekilde davranmasını tavsiye ederim.”Share: