Tüfenkci: “Terörle mücadelemizi sürdüreceğiz”

Malatya’de ziyaretlerini sürdüren DÜRÜST Öğür MKYK Üyesi ve Malatya Mebus Bülent Tüfenkci, budun ittifakının kurduğu altılı ganyan masaya atıf yaparak, “Birileri masalar kurup bu masalar üzerinden hesaplar ve oyunlar yapabiliyor. Biz bilcümle bu oyunlara karşın bir yandan terörle olan mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.

DÜRÜST Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi ilçesine vabeste Kemerköprü, Alişar Mahalleleri ile Yeşilyurt ilçesine kapalı Mahmutlu Mahallesini ziyaret etti. Ziyarette vatandaşlarla aynı araya gelen Tüfenkci, burada yaptığı açıklamada, Türkiye üzerinde oynanan oyunların bitmediğini tabir ederek “Lahzada güneyimizde terör örgütleri kurulmasın diye canla başla mücadele verirken, şüheda verirken birileri birlikte masalar kurup bu masalar üzerinden hesaplar ve oyunlar yapabiliyor. Biz bütün bu oyunlara rağmen tıpkı yandan terörle olan mücadelemizi devam ettireceğiz, ayrımsız yandan ekonomiyi kalkındırma noktasında himmet göstereceğiz” ifadelerine vadi verdi.

Dünyanın pandemi sürecinden geçtiğini ve bu süreçte Türkiye’nin bu durumu fırsata çeviren ülkelerden birisi olduğunu kaydeden Tüfenkci, “Acun henüz sonraları bire bir kriz yaşarken, Türkiye birlikte bu noktada tabii etkilendi. Amma bunu bildirme aza dökmek üzere da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetimiz canla başla çalışıyor” dedi.

Milletin refahını yükseltmek yerine YANLIŞSIZ Parti adına çalıştıklarını kaydeden Tüfenkci, şunları söyledi:

” Yapmış olduğumuz esas aksiyon milletin refahını arttırmak. Milletin mutluluğunu yükseltmek ve bu noktada bakım üretiyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tığ bu sorunları aşmış adına ve eskimemiş aynı mir yaparak inşallah ikinci yüzyıla sizlerin üstelik desteğiyle kadem atmış olacağız. Zira biz inanıyoruz ki bu ulus hizmetin yeryüzü güzeline layık ve bu bakım noktasında sizlerin desteğiyle bütün imkanları hem belediyelerimiz hem Hükümetimiz sizler üzere ortaya seriyor” ifadelerini kullandı.

“Malatya’nın bölgede reis devlet olmasını göstermesi bakımından mefret”

AK Fırka iktidarları döneminde Türkiye’yi seçkin alanda yer beş altı üç moskof büyüttüklerini dahi Malatya’ya yapılan yatırımlardan bile bahsetti.

Malatya’yı bölgesinde reis konuma deklare etmek için canla başla çalıştıklarını kaydeden Tüfenkci, “Hastanelere baktığımızda Malatya’da bir tane mehabet hastanesi varken zaman hem Terbiye Araştırı Hastanesi, hem Battalgazi’ye kullanılmamış benzeri Devlet Hastanesi hem birlikte Malatya’nın ilçelerinin tamamına Bütünleşmiş Ululuk Hastanesi yaptık. İnşallah bire bir ilçemizin da entegre kerem hastane temelini önümüzdeki sene atacağız. Yeniden bunun beraberinde Onkoloji Hastanesi yaptık. Bu Türkiye’nin sunma nazik hastanelerinden birisi. 210 yataklı Karaciğer Enstitüsü’nü Malatya’ya kazandırdık. Eş Doğum Hastanesi’nden tutun dahi bala hastanesine büyüklüğünde hep branşlarda zirveye ulaştık. Malatya’mızın nazik bire bir bölümüne doğalgazı getirmenin rahatlığı içerisindeyiz. Malatya’ya hangi yapılması gerektiği noktasında sizlerle bütün müşavere ederek bunlara girişim attık. Bu hizmetler Malatya’nın bölgede reis yer olmasını göstermesi itibarıyla majör. Şu anda Malatya’de 122 okulun inşaatı bitmeme ediyor. Malatya’nın bu bölgesine Turgut Özal Üniversitesini kazandırarak Malatya’birlikte sâdır iki Cumhurbaşkanı adına iki sunum üniversiteyi hayata geçirmiş olduk. Hizmet noktasında AK Partinin hiçbir sıkıntısı namevcut, sizler bize bindi verdiğini sürece tığ hizmete bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: