Serencam an haberleri | GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLADI

GAZİANTEP’te yapımına 9 yıl ilk başlanan 1875 yataklı vagon Şehir Hastanesi Rönesans İnşaatın ant almasıyla yeniden başladı.

Uyanış Ana Ortaklık Başkanı Erman Ilıcak, yılan hikayesine akıbet vereceklerini rapor ederek, 2023 yılının Haziran ayında inşaatı bitireceklerini söyledi.

2013 yılında temeli atılan Gaziantep Şehir Hastanesi, tıpkı mızıka anlaşmazlıklardan âlem 9 yıldır bitmeme ediyor. Şu ana büyüklüğünde yüzdelik 35-40 civarında işlenmiş durumda olan hastane amacıyla Keyif Bakanlığı ve Rönesans Ana Ortaklık yetkilileri görüşme başlattı. Görüşmeler sonucunda Rönesans Afiyet Yatırım, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin yüzde 51 için barışma yaptı.

Keyif Bakanlığı, Uyanış Afiyet Yatırım, Meridiam, Samsung ve İstanbul Portföy iş birliği ile hayata sabık proje ile şifahane inşaatı baştan başladı. Günce 15 bin hastaya ayakta tedavi imkanı sunacak olan 1875 yatak kapasiteli afiyet üssü, tahminî 6 bin kişiye de kalımlı istihdam sağlaması hedefleniyor.İnşaatın yeniden başlaması mebde ilişik ‘İnşaata Bidayet Töreni’ düzenlendi. Törene; çarkıt Doğruluk Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Atmaca, Uyanış Holding Başkanı Erman Ilıcak, milletvekilleri, kaza uray başkanları ve iş insanları katıldı.

‘YILAN HİKAYESİNE SON VERECEĞİZ’

Programda konuşan Uyanış Ana Ortaklık Başkanı Erman Ilıcak, proje yıllardır beklemekte olduğunu ve yüzdelik 35-40 civarında mamul durumda olduğunu söyledi. Uzun Hayvan hikayesine serencam vereceklerini tamlayan Ilıcak, bilcümle sorunları çözmüş tıpkı şekilde küşat yaptıklarını ve kullanılmamış tıpkısı mevzu acıktıklarını kaydederek, 8 mahiye müddet içerisinde planlı ve programlı fiilen bitireceklerini anlattı.Erman Ilıcak,Gaziantep Şehir Hastanesi bile başka hastaneler ile alay malay benzeri tarihte eksiltme edilmişti. 2014 yılında ise Cumhurbaşkanımızın katılımı ile bilcümle site hastanelerinin sözleşmeleri bir dönüş imzalandı. Gaziantep Şehir Hastanesi birlikte dahil oluşmak amacıyla yekpare projelerin başlanması beklendi. Tığ öz bünyemizde olan hastaneleri başlatırken, Gaziantep Site Hastanesi da o ahit kim yatırımcıları olan şirketlerle 2017 yılının april ayında projeyi başlatmak amacıyla yola çıktılar. 2019 yılında yatırımcılar ve müteahhit arasındaki anlaşmazlıklar zımnında proje durduruldu. Sonrasında yine ayrımlı talihsizler oldu. Proje yıllardır beklemekte. Bugün yüzdelik 35-40 civarında yapılmış durumda. Biz inşallah bu uzun hayvan hikayesine sonuç vereceğiz. Bugün hep sorunları çözmüş benzeri şekilde bunu aynı zaman ilk yapmak üzere karşınızdayız. 2023 yılının Haziran ayında bitireceğiz. Önümüzde baskı benzeri 8 kamer var. İnşallah inancımız kül utangaç olmayacağızdedi.

8 AYDA BİTMESİ PLANLANIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice ise, hastanenin 2023 yılında bitirilmesi planlandığını rapor ederek, bugün itibariyle vicdanen şen olduklarını ve elan ilk yaşanan sıkıntıların yaşanmayacağını belirtti.Delimsirek, Pandemi sürecine tam acun salgınla mücadele ederken, hastanenin bitmemesi bayağı canip etkileri alışılmadık zordu. Burası bizim bildirme hafif karnımızdı. Henüz eski ortaklarda yaşanan bütün zorluklara hakimim. Hangi söyledilerse yapmadılar. Ortaklar arası çekinmezlik sorunu vardı. Bugün itibariyle vicdanen haddinden fazla rahatız. İnşallah 2023 yılında cumhurbaşkanımızın elinden buranın açılışının yapılacağına inanıyorumdiye konuştu.Gaziantep Valisi Davut Gül ise, 1875 yataklı vagon Türkiye’nin arz büyük 4’üncü Kent Hastanesi’nin Gaziantep’e kazandırılacağı üzere bahtiyar olduklarını belirterek, bunun yanında devam fail afiyet yatırımları olduğunu birlikte söyledi. 100 yılda Gaziantep’te yapılan amme hastaneleri yatak sayısının 1 sene içerisinde evet olacağını kaydeden Gül, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin bir an evvel vatandaşa bakım vereceği günü beklediklerini sözlerine ekledi.Share: