Safranbolu Belediyesi’nde Genişlik Bağan İşçi Maaşı Yüzdelik 79 Artışla 7 Bin 400 Lira Oldu

TUNAKAN YILDIRIM

Safranbolu Belediyesi ile Uray İş Sendikası Karabük Şubesi arasında imzalanan 2. çağ şişko aksiyon sözleşmesine bakarak; belediye personelinin maaşlarına yüzde 79 zam yapıldı, bildirme düşük işçi maaşı 7 bin 400 TL oldu.

Uray İş Sendikası Karabük Şubesi ile Safranbolu Belediyesi arasında benzeri süredir bitmeme eden 2. çağ şişman iş sözleşmesi görüşmeleri yapılan imza töreni ile sona erdi. Uray İş Sendikası Karabük Şubesi ile Safranbolu Belediyesi beyninde 1 Orak Ayı fiktif ile meri olacak olan sözleşmeye göre uray personeline yüzdelik 79 zam yapıldı. Bu kapsamda Safranbolu Belediyesi’nde çalışan sunu düşük işçi maaşı 7 bin 400 TL oldu.  Safranbolu Belediyesi yapı yeri alanında yapılan törende işçiler Şehremini Elif Köse’i bateri zurna ve çiçekler ile karşıladı.

“VERDİĞİMİZ RAKAMLARIN SİZLER İÇİN YETERLİ OLMADIĞININ FARKINDAYIM”

İmza töreni öncesinde açıklama yapan Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, şöyle konuştu:

“Uray İş Sendikamızla imzalayacağımız ve 1 Temmuz itibari ile makbul olacak olan sözleşmemizi imzalamak amacıyla bir araya geldik. Haddizatında ben böyle bir merasim beklemiyordum amma şu günümüz koşullarında belediyemizin verebileceğinin genişlik iyisini verdiğimiz amacıyla arkadaşlarımız böyle benzeri töreni makul gördüler. Ben alelhusus onlara ve sizlere çokça teşekkür ediyorum. Ülkemizin süresince bulunduğu hesaplı koşulların farkındayız, enflasyon oranımız çok faziletkâr. Esasta verdiğimiz rakamların birlikte sizler üzere ehliyetli olmadığının farkındayım ben. İnanın belediyenin koşulları bereketli olsa geliri mebzul olsa çok henüz fazlasını hakkettiğinizi düşünüyorum.

“VEREMEZLER DEMELERİNE RAĞMEN SİZLERE YÜZDELIK 79 REMIKS YAPTIK”

Öyle şartlar içerisindeyiz kim belediyemizin pandemiden sonradan ekonomik koşullardan sonra gelirlerinin azaldığı ama giderlerinin nokta safhada arttığı ağırlık bir dönemdeyiz. Ama tığ gelişigüzel şeye karşin veremezler demelerine rağmen sizlere bu remiks oranını verdik. Yüzdelik 79’a vasıl ayrımsız bindirim oranı sizlere verdiğimiz. İkramiyeler dışında en düşük matlup olan arkadaşımız 7 bin 400 liralık algı. O yüzden benim gönlüm abat. Tığ Safranbolu’yu sizler ile alay malay yönetiyoruz. Zam oranının alacağınız maaşların ailenizle beraber gönül rahatlığıyla yediğiniz, esenlikle, huzurla harcayabildiğiniz ve bereketi verimli olan tıpkısı aylık olmasını diliyorum ben. İnşallah bereketli, daha verimli katlanarak büyüyen ve henüz verimli zamlı eyyam sizleri beklesin.”Share: