ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in imam dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde düzenlenen matbuat açıklamasında ekip namına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam hatip okullarının, eğitim bilimi hayatına işve katan ve özgün aynı eğitim modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, imam hatip okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih temas tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve korkulu gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli aynı şahsın konser sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda garaz ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynıyla reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, gocunmak ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, önder hatip okullarının seçme tip siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat arada bir öz çıkarları amacıyla müstear gündem hazırlamak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere üstelik üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hukuk önünde hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’dahi adliye önünde toplanan katılımcılar hesabına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Yüce Küçükkeskin, önder hatip okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçme çeşit ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve yavaş gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının rastgele tip siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını belirten Küçükkeskin, imam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı seri kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı yazılmış açıklamada, önder hatip okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına baylanlık katan ve özgün tıpkısı eğitim modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, çekinmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğuna belen fail Saika, şöyle devam etti:

“Ancak arada sırada kişi çıkarları amacıyla müstear gündem oluşturmak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere da üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli ayrımsız şahsın konser sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda hedef ve düşmanlığa atıf etmektir. Nefer karşı hukuki işlem yapılması için cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri adına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak imam hatiplileri karalayama çalıştığını tabir etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde bulunan mortocu hatipliler dernekleri kendisine eş zamanlı matbuat açıklaması yapma ve Gülşen hakkında suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının son yıllarda derakap arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık ihanet etmedi. Yıldırı örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir ahit bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin imam dil cambazı liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Saika, cemiyet binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, mortocu dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih temas kalem ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve ağırbaşlı bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını ifade etti.

Öte yandan değişik illerdeki dernek üyeleri, konuyla ait cürüm duyurusunda bulundu.Share: