PFDK’dan ES Elazığspor’a nakdî ceza

Nevşehir Belediyespor’la oynanan TFF 3. Kütle 1. Takım 10. hafta maçında çıkan düz olayları nedeniyle Hevesli Futbol Düzen Bağı Kuruluna irsal edilen ES Elazığspor’a toplamda 9 bin 900 liralık para cezası verildi.

TFF 3. Lig 1. Grubun 10. haftasında oynanan ve 2-2’lik eşitlikle sona eren Nevşehir Belediyespor maçındaki olaylardan dolayı PFDK’ya sevk edilen ES Elazığspor’un cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Sıkı Düzen Kurulunun 10 Son Teşrin 2022 devir ve 22 mahdut toplantısında aldığı karara göre Entegre Solar Elazığspor, taraftarlarının bozukluk olduğu çirkin ve çığlık tezahürat zımnında ve bu eylemin benzeri zaman içinde 2. yol gerçekleştirilmesinden çevre 4 bin liralık, taraftarlarının neden olduğu düzlük olayları nedeniyle 3 bin 500 liralık, takım halinde sportmenliğe çapraz hareketi zımnında 2 bin 400 teklik para cezasına çarptırıldı.

23 Elazığ FK’nın ise deplasmanda YS Kahramanmaraşspor’la oynadığı maçta doğrudan kırmızı kurnaz gören forveti Özcan Şahan ise 2 müsabakadan men ve 2 bin lira para cezasına çarptırıldı. – ELAZIĞ

Share: