Sakarya ve Zonguldak’ta arızi geçitleri “yayalara öncelik” üzere kırmızıya boyandı

Sakarya ve Zonguldak’ta, İçişleri Bakanlığınca “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında bulaşıcı geçitleri kırmızıya boyandı.

Sakarya’de Türk-İş İlkokulu önünde düzenlenen etkinliğe, Ilbay Ağır Oktay Kaldırım, İl Güvenlik Müdürü Selçuk Veladet ve başka müdürler katıldı.

Vali Yaya Kaldırımı, öğrencilerle alay malay yaya şeridini kırmızıya boyadı. Protokol üyeleri ve öğrenciler, henüz bilahare ellerinde taşıdıkları dövizlerle bulaşıcı şeridinden geçti.

Sürücülerle tıpkısı müddet kardeşçe fail Kaldırım, arızi önceliğini anlatan broşürler dağıttı.

Zonguldak’ta üstelik Askı İlkokulu önünde planlı etkinlikte trafikte palyatif önceliğine ilgi çekildi.

Yaya şeritlerinden birini kırmızıya boyayan protokol üyeleri ve öğrenciler, ellerindeki dövizlerle buradan geçti.

Ilbay Mustafa Tutulmaz, gazetecilere, akıbet iki yılda ülkede kısık manada trafik bilinçlendirme kampanyaları yürütüldüğünü anlattı.

Herkesin birer bulaşan olduğunu vurgulayan Tutulmaz, “Öğrencilerimizle, kamu çalım ve kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlarımızın dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Hepimiz yayayız ve hepimiz risk altındayız. Bu riski dercetmek üzere rüçhan dikkatli olmalıyız. Daha sonradan üstelik sürücülerin dikkatli olmasıdır. Sürücüler, bulaşan geçitlerinde yayaların hakkına uyma etsinler.” dedi.

Etkinliğe, Zonguldak Belediye Reisi Ömer Rast Düz, İl Itimat Müdürü Fahri Eskişehir Taşı, İl Jandarma Komutanı Mümessil Albay Cezmi Yalınkılıç, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Share: