Odunpazarı Belediyesi, Sokak Müzisyenlerini Arıyor

Odunpazarı Belediyesi, çıkmaz müzisyenlerinin sanatlarını henüz abat ve basitçe icra etmesi amacıyla kullanılmamış aktarılma çalışmalarına başladı. Odunpazarı Belediyesi yoluyla belirlenen yerlerde sanatlarını icra etmek talip müzisyenler amacıyla sonuç referans tarihi, 19 Eylül 2022. Seçmeler ise 20 Eylül’de yapılacak.

Odunpazarı Belediyesi marifetiyle belirlenen yerlerde sanatlarını yapmak isteyen müzisyenler, 19 Ilkgüz 2022 tarihine kadar Yunus Emre Ekin ve Hanek Merkezi (YKSM) ile Ceren Özdemir Adalar Deneyimsizlik Merkezi’ne başvurabilecek.

Yapılan başvurular arasından 20 Ilkgüz Salı haset eğitmenler eliyle oluşturulan komisyon tarafından seçilecek müzisyenler, muteber izin belgeleri ile Adalar’da Adalar köprü girişi 1, Adalar güreşçi köprüsü girişi 2, Hamayolu’nda Odunpazarı Belediyesi kitabevi önü, yavru oyun alanı, Konuşma Köprüsü, Hamamyolu Tarihi Çınar önü, Hamamyolu Hars ve Nutuk Çınarı önü; Odunpazarı Meydanı’nda ise Atlıhan/ Ataol Behramoğlu Gökçe Yazın Müzesi ve Kitaplığı önü, Arasta Çarşısı, Hicri Sezen Parkı ve Cemalciler Sokak’ta belirlenen alanlarda sanatlarını icra edebilecekler.

Share: