Türk defans sanayisi ürünleri Avrupa’da vitrine çıkacak

Türk defans sanayisi şirketleri Itidalli ve Maşrık Avrupa’nın yeryüzü nazik askeri fuarı MSPO 2022’de gestalt gösterecek.

Alınan bilgiye göre, bu yıl 30’uncusu yapılacak Arsıulusal Defans Sanayii Fuarı MSPO’da, dünyanın ciharıyek yanından ülkelerin defans sanayileri ve peş dozaj resmi delegasyonları saha algı. Fuara, 6-9 Eylül’de Polonya’nın Kielce kenti ocak sahipliği yapacak.

MSPO’ya 2013 yılında “Önder Talih” kendisine katılan Türkiye, fuarda ikinci kat bu statüde ağırlanacak. MSPO 2022’de, Türkiye ile Polonya ve Avrupa ülkeleri arasındaki defans sanayisi iş birliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi amacıyla medar hazırlanması hedefleniyor.

Türkiye, MSPO 2022’ye Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle 26 firma ile ortaklık sağlayacak. Fuar süresince Türk defans sanayisi firmalarının ürettiği mütenevvi insansız kişmiri ve hava araçları, zırhlı çevirici platformları, silah sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, cephane, simülatörler ve geri hizmet bindi ürünleri, özellikle Avrupalı oluşmak amacıyla cümle katılımcıların beğenisine sunulacak.

Fuar süresince Türk resmi heyeti, sülale sahibi mutluluk yetkilileri ve fuara katılacak değişik ülke heyetleri ile görüşmeler yapacak. Türkiye Milli Pavilyonu’nda, Polonya askeri yetkilileri başta girmek amacıyla fuar katılımcılarına Türk defans sanayii ve encam teknolojik yetenekleri üzerine bilgiler sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

Fuara Türkiye’den Aksa Run Flat (TEKCAN), Yiğit Havacılık, ASELSAN, ASFAT, Dede Cebe, Baykar, Dorçe, Garanti Karma, HATSAN, HAVELSAN, İŞBİR Faaliyet, Katmerciler, Koluman, MKE EKMEK, Nero Uran, Nurol Makine, REPKON, ROKETSAN, VADI İstanbul, Samsun Sınırlı Savunma, Sarsılmaz, STM, TRANSVARO, TUALCOM, TURMAKS, ZSR katılacak.

Share: