Muratdağı Termal Kayak Merkezi’ne bantlı transfer sistemi

Kütahya’nın Gediz Tasavvur Dağı Ski Merkezi, bantlı taşıma sistemine kavuşuyor.

İl Özel İdaresi ve Gediz Belediyesi’nin ortaklığında Modern Ski Evinden sonraları 200 metre bantlı transfer sistemi kuruluyor.

Bölgenin genişlik yetişkin turizm merkezlerinden biri olan Muratdağı Termal Ski Merkezine yapılacak olan 200 Metre Bantlı Taşıma Sistemi ihalesi, Toyluk ve Spor Bakanlığı ile Hars ve Turizm Bakanlığının destekleriyle, Kütahya İl Özel İdaresi aracılığıyla gerçekleştirildi.

Konu için izah özne Gediz Belediye Reisi Aşure Ayı Akçadurak, “İhaleyi 7 Milyon 350 Bin TL bedelle üstlenen müteahhit firma 200 Gün içerisinde işi tamamlayarak, İl Özel İdaremize teslimini gerçekleştirecek” dedi.

Başkan Akçadurak; “Kütahya’nın ve bölgenin ayn bebeği olan Hedef Dağı Termal Ski Merkezi’nde, ski sporu yapacak olan vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet verebilmek adına çalışmalarımıza sürat kesmeden bitmeme ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başlamak için desteklerini esirgemeyen ve emeği güzeşte herkese şahsım ve Gediz halkı namına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. – KÜTAHYA

Share: