Vali Ulu Çelik, Erek Dağı’nda bitmeme fail çalışmaları yerinde inceledi

Kütahya Valisi Ulvi Çelik, Iye Bölgesi’nin kış turizminde ayraç haline mevrut Muratdağı Termal ve Turizm Merkezi’nde yapılan yatırımları yerinde inceledi.

İncelemelerde Vali Çelik’e; Gediz Belediye Başkanı Aşure Ayı Akçadurak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Maksat Vadi ve Şehremaneti Divan üyesi Mehmet Demirtaş haremlik etti.

Modern Kayak Evi inşaatı ve Gediz Belediyesi girişimleri ile Utku Kalkınma Ajansı destekli olarak turizm merkezinde bulunan Kayırıcı Sıcak ve Hacı Dana Hamamlarının değişiklikler çalışmalarını inceleyen Ilbay Polat ve beraberindekiler, yetkililerden çalışmalar üzerine bilgelik aldı.

Vali Yüksek Polat, ” Uğur Dağı’nı yıl boyu cazibe merkezi haline getirecek projelerin hayata geçirilmesinde emeği güzeşte, katkı sunan özellikle Cumhurbaşkanımız tevessül etmek için, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve Gediz Belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gediz Belediye Reisi Aşure Ayı Akçadurak, ” Akarca, mesire, kayak, huy, kat paraşütü, fotoğraf çekimleri, bitey, spor ve kros yarışmaları ile 12 kamer hava merkezi haline mevrut Muratdağı Termal ve Turizm Merkezindeki tesislerin kalitesinin ve sayısının artarak vatandaşlarımıza okunabilen bakım vermeyi amaçlıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar ile turizm merkezimize derece kazandıracak olan projelerimiz yeryüzü kısa zamanda tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır” dedi. – KÜTAHYA

Share: