Minik Türk boksörler, arsıulusal maçlara çıkıp arı yürek kazanıyor

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, minik Türk boksörleri uluslararası maçlara çıkarıp münezzeh atılganlık kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Erzurum’üstelik devam eden Ense Minikler Avrupa Boks Şampiyonası’nı strateji eden Gözgeç, AA muhabirine, Türk boksunun gelişmesi amacıyla minik sporculara müteveccih çalışmalarını anlattı.

Sporcuda başarıya giden yolun, saf çekinmezlik olduğuna işaret fail Gözgeç, “Erzurum’dahi bitmeme fail Eğin Minikler Avrupa Boks Şampiyonası üstelik bunda iri görk oynayacak. Bu çocuklarımızın, Türkiye Şampiyonası’nda performanslarını gördük. Avrupa arenasındaki performanslarını ise burada göreceğiz. Miniklerin performansları bizim üzere çok yüce. Bizim isteğimiz, liyakatli olup olmamalarından öte, böylesine uluslararası karşılaşma yapıp öz halis güvenlerini kazanıp ileriye dönük tıpkı avantaj elde etmek. Şöyle başarılı olsunlar, hakeza kudretli olsunlar değil.” dedi.

“Dünyadaki yumruk oyunu organizasyonlarının hepsini Türkiye’dahi yaptık”

Gözgeç, Türkiye’üstelik bugüne kadar kocaman organizasyonlar gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, imdi birlikte uluslararası organizasyonlara ocak sahipliği açmak amacıyla çalışmaların bitmeme edeceğini dile getirdi.

Türkiye’birlikte planlı rastgele organizasyonun sporculara iri artılar sağladığını vurgulayan Gözgeç, “Ülkemizin prestiji üzere Arka Minikler Avrupa Boks Şampiyonası kebir zira yılda tıpkı defa yapılıyor. Dünyadaki boks organizasyonlarını hangi kadar varsa hepsini Türkiye’birlikte yaptık. Bütün branşlar amacıyla Türkiye çok bereketli ev sahipliği yapıyor ve ayar veriyor. Avrupa’nın hiçbir durumunda bu salonu bulamazsınız. Bozulmamış ve adamakıllı olimpik ayrımsız mağaza bura.” değerlendirmesinde bulundu.

Erzurum’dahi ringe çıkan sporcuların kendileri amacıyla haddinden fazla nadir olduğunu anlatan Gözgeç, “Çünkü buradaki sporcular bizim ati yıllardaki kadrolarımızı oluşturacak. Kadınlar ve erkeklerdeki sporcularımız bunların içinden gelecek ve mili takıma çıkacak. 10 veya 8 yıl sonrasının takımı çıkma.” diyerek konuştu.

“Boksun ekolü oluşmaya başladı”

Sporda altyapının öneminden bahseden Gözgeç, boksta altyapının ati yıllarda elde edilecek başarıları direkt etkilediğine meni etti.

Boksta Türkiye’birlikte rekor kırdıklarını aktaran Gözgeç, “Kadınlarda dünya birincisiyiz ve erkekler dahi ise kadınların elde ettiği başarıya akla yatkın gidiyoruz. Boksun ekolü oluşmaya başladı. Bütün acun görüyor bunu. Buradaki gençler, Türkiye’nin altyapısı, Türkiye’nin geleceği bu salonda mensur ediliyor.” ifadelerini kullandı.

Erzurum’birlikte savaşım fail sporculardan beklentilerinin çokça çok olduğunu tamlayan Gözgeç, “İyi kamp yaptılar ve eş sahibiyiz, zat meydan ve izleyici avantajını kullanarak madalya beklediğimiz benzeri şampiyonluk. Işlek rakipler var. İrlanda, Azerbaycan, Ukrayna ve boksta saraka sahibi olan haddinden fazla sayıda ülkeler var, çocuklarımızın dolgunca şeyler yapacağına inanıyorum.” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: