Kankızıl aktör Halil Ergün vasiyetini açıkladı: cenaze merasimi istemiyorum

Türk dizi film sektörünün efsane yapımlarından biri kendisine bilinen Varak Dökümü dizisinde Ali Emir Mir karakterini canlandıran idareci aktör Halil Ergün, vasiyetini açıkladı. Öldükten sonradan cenaze töreni yapılmasını istemediğini tamlayan Ergün, “Vasiyetim bu (tören) istemiyorum. Tabii çokça istekle eş vardır, etkilenir. Ego birlikte gittim benzeri derinti altın arkadaşımızın, ağabeyimizin, istinkâf etmek duyduğum kişilerin cenazelerine. Amma genel benzeri kültürü söylüyorum. Yani yer ödemek noktasında bire bir molekül olduğunu görüyorum. Kimesne vazifeli değil benim ölmemden. Ne büyüklüğünde kaldıksa sedamızla anılırsak anılırız” dedi.

“ÇOK MUHIP VARSA OTOBÜSE ATLAR GELİR”

Eş mezarlığına batmak istediğini belirten Ergün, “Ego çok yerel bakıyorum hayata. İznik benzeri avuç. Ev mezarlığım de orada. Orada boğulmak istiyorum. Çok tanık oluyorum orada. Şeklî bire bir molekül uygulanıyor tıpkısı işte meclis uğrunda yapılır evet biçimsel şeyler kadar. Ölülerin tabutlarının arkasında. Canı çekici, içi çeken dirimsel. Ego size bire bir şey söyleyeyim evimde 40 şerha kısık ihsan var gelirsen görürsün. Dar dışından, az içinden onlarca var. Ben ayrımsız dönme üstelik benzeri kutlama telefonu almadım biliyor musunuz, arkadaşlarımdan, çevremden. Ancak festivalde ihsan aldığım yerden birileri varsa ‘Tebrik ederiz demişlerdir.’ Haddinden Fazla şahit oldum. Cenazelere gidiyoruz, konuşmalara bakıyorum. Cenaze namazı kılınır, götürürsün. Kadınlar gelmez. Baksana şimdi başından fetva veriyor. ‘Kadınlar gelmeyecektir cenazeye’ diye. Bundan daha fahiş hangi mümkün hayatla ait” dedi.

“YEĞENLERİM ALSIN GÖTÜRSÜN CENAZEMİ”

Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Böyle bazı birikmelerim var. Zira kâh yaşadığım kırgınlıklar var. Kendi ferdî ilişkilerimden, yeryüzü mail dostlar var. Tek büyüyememek falanca değil. Yemeden Içmeden bundan sonra hayatı az buçuk elan kristalize ediyorum ve daha abra olmayan şeylere yöneliyorum… Vaktimiz bir iki kaldı. Yani komşulara, aileme telefonlar veriyorum. Çalışanlarıma ‘Öldüğüm devir bilim verin gelsin yeğenlerim alsınlar götürsünler cenazemi’ diyorum. Doğrusu duyulur o anda öldüğüm. Çok seven varsa otobüse atlar dirimsel.”Share: