Kırsaldaki 67 mahalleye oyun parkı kuruldu

Kırsaldaki 67 mahalleye baziçe parkı kuruldu

VAN – Van Büyükşehir Belediyesinin ‘Karye Hayat Merkezleri’ projesi bünyesinde 67 mahalleye çocuk baziçe parkı kurulurken, 33 mahalleye daha bala oyun grupları kurulacağı belirtildi.

Eğitime destek vermek yerine rustik mahallelerde çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, Karye Dirim Merkezleri projesi bünyesinde mahallelere baziçe parkları kuruyor. Kırsal mahallelere giden Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına merbut ekipler, meslek bahçelerine oyun gruplarının montajını yapıyor. Proje ile alay malay bugüne kadar 67 mahalleye otopark kurulurken, yılsonuna kadar toplamda 100 oyun parkının kurulması hedefleniyor. Kurulan baziçe parkları kollar aracılığıyla büyük mutluluk ile karşılanırken, oyuncaklarla espas nâkil torunlar ise renkli görüntüler oluşturdu.

Yapılan projenin dallar kadar kendilerini da bahtiyar ettiğini tamlayan Dershane Öğretmeni Bayındırlık Altun, “2 yıldır bu okulda muallimlik yapıyorum. Daha önceki okulumuzda otopark ve canlılık alanı yoktu. Bu bile torunlar için menfilik oluşturuyordu. Sağlıklı olsun Van Büyükşehir Belediyesi köyümüzün ekol bahçesine otopark yaptı. Öğrencilerim parkı görünce haddinden fazla sevindiler. İnanın onlar büyüklüğünde tığ öğretmenlerde parkın yapımına çok bahtiyar olduk. Emeği sabık özellikle Van Valisi ve Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Şair Balcı girmek üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Köylerinde henüz geçmiş park yeri olmadığını belirten 8 yaşındaki Salih Elagöz ise “Parkın yapılmasından çevre çok mutluyum. Arkadaşlarımla burada atlatmak haddinden fazla hoş. Arz haddinden fazla kaydıraktan kaymayı beğendim. Köyümüze yapılan otopark amacıyla teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Share: