‘Vefa’ ekibi kimsesizlerin umudu oldu

– ‘Vefa’ ekibi kimsesizlerin umudu oldu

VAN – Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Toplumsal Yardımlar Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla hayata geçirilen “Vefa” projesi çerçevesinde Van’ın Erciş ilçesinde görev özne ekipler, yardıma muhtaç kişilerin umudu oldu.

Genel müdürlüğün 2022 yılında başlattığı proje çerçevesinde Türkiye genelindeki yer ve ilçelerde Vefa ekipleri oluşturuldu. Ekipler, 65 gözyaşı üstü ve engelli vatandaşlar ile bikes ve yetimlerin bulunduğu haneleri görüşme ederek, sülale temizlikleri ile hanedeki bireylerin şahsi bakım ve temizliklerini yapıyor. Proje çerçevesinde Van’ın Erciş ilçesinde Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı eliyle 5 kol ve 30 personel görevlendirildi. Ekipler, sabah erken saatlerden itibaren haneleri görüşme ederek temizliklerini yapmaya başladı. Tahminî tıpkı kamer ortamında 350 haneye ve 538 kişiye vasıl ekiplerin kademe ziyaretleri devam ediyor.

Vefa ekibi; nemli, kimsesiz, kimsesiz, yetim ve engeli vatandaşlara bakım verdiklerini belirterek, “Bunu yaparken haddinden fazla afiyetle yapıyoruz. Vicdani bir şekilde görev yapıyoruz. Demin ocak temizliğini yaptık ve amcamıza konfirmasyon ettik. 15 dönüş sonra yine ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla amcamızı ziyaret edeceğiz” dediler.

Share: