Kaymakam Erdem Yenice’ye veda etti

Kaymakamlar Kararnamesi ile Erzurum’un Köprüköy ilçesine görevlendirilen Yenice Kaymakamı Yasin Erdem veda mesajı yayımladı.

İki yıla andıran Karabük’ün Yenice ilçesinde ilçe özne Yasin Erdem mesajında, “Göreve geldiğim önce günden bu tarafa Yenicemizin adamcıl insanları ile tanışmak, konuksever ruhları ile karşılanmak beni ziyadesiyle mutlu etti. Yerel lezzetleri, doğası ile öne sâdır Yenicemizde, bizlerde önceki günden bu yana Yeniceli hemşerilerimizin rağbet ve taleplerine elimizden gelenin arz iyisi olacak şekilde koşmaya ve koşturmaya çalıştık. Sevinciyle sevindik, derdi ile dertlendik, üzüntüsü ile üzüldük, mutluluğu ile hemşerilerimizin mutluluklarına eş olduk. Vatandaşlarımızın temas anına kuma olmaya çalıştığımız gibi, Yenicemize güzel ve yarayışlı işleri; vatandaşlarımızın mağdurluk yaşamamaları ve taleplerinin karşılanması amacıyla emek mefhumu gözetmeksizin koşturarak başarmaya çalıştık” dedi.

Görevde bulunduğu ahit içerisinde ‘İnsanı Yaşat ki Kerem Yaşasın’ düsturuyla değme işi gereğince yerine getirmeye çaba gösterdiğini aktaran Fazilet, “Devletimizin gölgesinin, vatandaşlarımızın üzerinden hiçbir şekilde natamam etmemek adına elimizden mevrut gayretin fazlasını göstermeye hep çalıştık. Bugün Yenicemizde olduğu üzere erte üstelik Köprüköy ilçemizde de tıpkısı gayretin, ayrımsız özverinin, bire bir azmin takiben koşmaya Allah’ın izniyle devam edeceğim.

Yeniceli hemşerilerim bilmeliler kim, Köprüköy ilçesinde tıpkı kardeşiniz, benzeri evladınınız bulunmaktadır. Görev yaptığım ve yapacağım yerlerde kapım Yeniceli hemşerilerime tamamıyla açık olacaktır. Yeniceden çok iyice ve hususi hatıralarla ayrılıyorum. Ancak bu firak görev icabı olacak, ruhen ve huluskâr birlikteliğimiz, bayrı dostluğumuz sürgit bitmeme edecektir. Çalışmalarımızda bize bindi veren valimize, uray başkanımıza, ilçemizdeki tüm kamu gelgel ve yapı çalışanlarının yöneticilerine, muhtarlarımıza, çığır ve STK temsilcilerine değişik teşekkürname ediyorum” ifadelerine kayran verdi. – KARABÜK

Share: