Meteoroloji’den İstanbul’un bile içinde olduğu 5 bölgeye boğanak yağış uyarısı

Türkiye’nin bir nice bölgesinde deli dolu olan ısıdam ve buğulu çekicilik vatandaşları bunaltırken Hava Bilgisi’den bu hafta amacıyla serinletici ayrımsız selen geldi. Meteoroloji Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve bağırsak kesimleri ile Maşrık Akdeniz’in modüler ve yer yer çok bulutlu, Gün Doğusu Akdeniz, Şarki Karadeniz’in çöz kesimleri, Şark Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve şark, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin yerel doğmak üzere sağanak ve gök ses boğanak yağışlı, özge yerlerin az bulutlanmış ve örtüsüz geçeceği hesap ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü albeni durumunun parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve maşrık kesimlerinin yerli tevessül etmek amacıyla boğanak ve asuman ses bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

SALI HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin 5 günlük hava hesap pusulası raporuna göre salı günü Marmara Bölgesi’nde asuman ses boğanak yağış bekleniyor. İç Küçük Asya Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Ayrıksı bölgelerin bir iki bulutlanmış ve bulutsuz geçeceği hesap pusulası ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök patırtılı bora yağış beklenirken İç Anadolu’dahi bile sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Perşembe cuma namazı ise Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde asuman gürültülü sağanak yağış beklenirken İç Küçük Asya’da birlikte boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde asuman patırtılı sağanak yağmur bekleniyor.

ALBENI SICAKLIĞI

Önemli tıpkı mübayenet olmayacağı, alelumum sezon normalleri civarında, bağırsak ve yıldız kesimlerde sezon normallerinin üstünde seyredeceği tutum ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde mağrip ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor.Share: