İYİ Parti Sivas’ta karı çalıştayı düzenledi

İYİ Öğür Karı Politikaları Başkanlığınca kadın sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin tartışılması için planlı avrat çalıştaylarının dördüncüsü Sivas’ta yapıldı.

Sıcak Çermik Kaplıcaları’nda ayrımsız otelde “Avrat yükselmezse alçalır yurt” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Çorum, Elazığ, Kayseri, Malatya, Tokat, Tunceli ve Yozgat’tan sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında mütekellim İYİ Fırka Eş Politikalarından Mesul Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’de kadınların yüz yüze olduğu birçok sevgili bulunduğunu belirterek “Fakat hiçbir sorunun konusunda kalıcı hal önerileriyle gidilemiyor. Kadınların yaşadığı sorunlara bugüne arbede kısıtlanmış ve ideolojik çerçevede çözümler arandı. Bizler zaman meseleyi partiler üstü ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız.” dedi.

Yüksel, fikir farklılıklarının sorunların tespitine ve çözüm önerilerine yardım sağladığını anlatım ederek “Elan önceki gerçekleştirdiğimiz üç çalıştayımızda ülkemizin ayrımlı bölgelerindeki kadınların yaşadığı sorunları yerli temsilciler ile bu arada tayin ettik. Bu çalıştayların sonucunda ulusal politikalara yan isnat etmek için sizlerin katkılarıyla hazırlanacak olan karı temalı diyar, kesim ve ulusal bildirge oluşturacak.” diyerek konuştu.

Share: