Kütahya’da spor çalıştayı

Kütahya Belediyesi’nin birleştirme ettiği spor çalıştayı, Şehremini Bilici Işık’ın katılımıyla başladı. Başkan Işık, “Bu çalıştayda her şeyi konuşmamız geçişsiz. Buradan bir spor önemli planı çıkaracağız. O yüzden birikimi olan herkesin o birikimi paylaşmasını alelhusus istirham ediyorum” dedi.

Geleceğin teminatı olan gençlerin spora yönelmeleri, zararlı alışkanlıklardan ırak durmaları ve zinde efrat kendisine gelişmeleri üzere Kütahya Belediyesi’nin yatırımları ve destekleri sürüyor. Bu çerçevede, şehirde sporun durumu, kulüplerin beklentileri, yapılabilecekler ve önerilerin tartışılacağı spor çalıştayı, Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü eliyle organize edildi. Akademisyenler, sporcular, spor kulübü yöneticileri ve şehrimizin önde gelenlerinin bindi verdiği çalıştay, Belediye Reisi Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla başladı.

Çalıştayın açılışında mütekellim Komutan Işık, “Üç yıldır hangi mücadele verdiğimizi Belediye Kütahyaspor ile ilişik siz biliyorsunuz. Yazılanlara bakarsak çöplükten almışız, çöplükte bando duruyor. Pandemi döneminde benzeri lira maskeyi birlikte almaktan geri duranlar zamanı geldiğinde ahkam kesecek hakkı nereden buluyorlar kendilerinde. Hocayı gönderin diyorlar. Gönderdik sabık sene, gönderdiğimiz hoca ikinci ligde zaman yazıyor. Genişlik azından buradan henüz üst tıpkı kategoride hocalık yapıyor. Play-off maçına çıkıyorsun, senin aç sporcun maç başlamadan cenk başlatıyor. Özlük sahamızda karşılaşma oynuyoruz, küfür cezası ayrı, ecnebi madde cezası ayrı, düzlük kapatma cezası ayrı kulüp ödüyor. Şehrin başarıya amade olması geçişsiz. Onun için bu çalıştayda gelişigüzel şeyi konuşmamız geçişsiz. Eksiğimiz neyse görmek için, fethetmek üzere. Kimseyi spordan fark etmek değil amacımız. Amacımız burada sporu yaymak, şehrin eş değerleri arasına yısa etmek. 5 sene boyunca Kütahya’da spor zahir yönlendirilecekse tamlık konuşmaları vasıta altına alacağız, çalıştayın aynı çıktısı adına doküman haline getirip sizlere bile ulaştıracağız. Buradan ayrımsız spor stratejik planı çıkaracağız. Onun amacıyla birikimi olan değme hemşehrimin o birikimi paylaşmasını, belediyemizin kuma dökümanında fikirlerinin kayran almasını sağlamasını hele istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün kombinasyon ettiği spor çalıştayı açılışın arkası sıra, Moderatör Mustafa Demirdağ’ın “Kütahya’da Sistem İçin Spor” ve “Kütahya’da Okul Sporları” mevzulu konuşmalarla devam etti.

Spor çalıştayına; Kütahya Şehir Konseyi Başkanı Ahmet Arabacı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aheste Özdilek, Kütahya Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya Şekil İlçe Başkanı Ayhan Dünkü, Kütahya Tor Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Tasavvur Cengiz, Kütahya Belediyesi ofis müdürleri, akademisyenler, spor kulübü yöneticileri ile sporcular ve çok sayıda sevimli katıldı. – KÜTAHYA

Share: