20 Liraya düşen hamsi kapış kapış gitti

Yozgat’ta balık sezonun açılmasıyla elan evvel kilogramı 40 liradan satışa verilen hamsi 20 liraya bellek vatandaşlar da vahim bent gösterdi.

Yozgat’ta eski haftalarda kilogramı 40 liraya satılan hamsinin fiyatı havaların soğumasıyla 20 liraya büyüklüğünde düştü. Fiyatlar us kentte vatandaşlar henüz şizoit balık yemek amacıyla balıkçı tezgahlarının yolunu tuttu. Fiyatlardan memnun olan vatandaşlar hamsiye tehlikeli sargı gösterdi.

Hamsinin kilogramını bu hafta 20 liraya büyüklüğünde düşürdüklerini belirten balıkçı esnafı Eşref Özcan Güllabi, “Balıklarımızı günce canlı yerine tezgahlarımızda satışa sunuyoruz. Hamsinin kilo fiyatını 40 liradan 20 liraya düşürdük. Hamsileri günlük olarak Samsun’dan getiriyoruz. Burada müşterilerimizin tercihine bakarak arıtılmış balık ya de temizlenmemiş kendisine ta satışını yapıyoruz. Geçkin itibariyle da kar ve soğuklar başladı. Akıl düşmesi balığın henüz içimli olmasını sağlıyor. Şuan hamsi fiyatının 20 liralık olması nedeniyle vatandaşlarımız tercihini hamsiden yana kullanıyor.” dedi.

Vatandaşlardan Ahmet Vazıh ise fiyatların gelecek haftalarda daha üstelik düşmesi gerektiğini belirterek fiyatların düşmesinden kıran bahtiyar olduklarını söyledi.

Tezgahlarda satılan başka balık çeşitleri ise somon 120, alabalık 80, pelit 55, levrek 155, çupra 120 liradan satışa sunuluyor. – YOZGAT

Share: