İsviçre’deki hayırseverlerden Hakkari’deki gerekseme sahiplerine müzaheret

İsviçre’deki hayırseverlerin Hakkari’ye gönderdiği yardım kolileri, gerekseme sahibi ailelere dağıtıldı.

Sanatçı ve aktör Temiz Karakaya ve İsviçre Türk Ilmek Vakfı (TDV) Umumi Heyet Üyesi Emre Halas, hayırseverlerden gerçekleştirme ettikleri yardımları Hakkari’ye getirdi.

Türk Kızılay Büro Başkanı Recep Bozkurt, Başkan Yardımcısı Ahmet Karadeniz ve Kızılay görevlileri ile mahalleleri dolaşan Karakaya ve Kurtuluş, yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Halas ve Karakaya’ya teşekkür eden Bozkurt, yardımları birlikte ailelere konfirmasyon ettiklerini söyledi.

Karakaya bile Kızılay’a ve hayırseverlere teşekkür ederek, “Hakeza tıpkısı müzaheret kampanyasında düz almak, dünyamıza iri zenginlik kattı. Anadolu’nun itidalli noktasında bulunan tıpkı fert, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bire bir kişi yerine hem doğuda hem batıda olabildiğince degaje coğrafyada dostlarımız var. Burada gerekseme sahibi insanların yardımına koşuyorlar. Allah, cümlemize verebilmeyi baht eylesin, bu çokça önemlidir. Yardımlarını esirgemeyen herkesten Tanrı razı olsun.” diyerek konuştu.

Kurtuluş ise İsviçre TDV Arkalama Komisyonu adına bağışta bulunduklarını, emanetleri namına ulaştırdıklarını belirterek, Kızılay ile sahada olmaya, bu köprüleri kurmaya devam edeceklerini aktardı.

Share: