Eksiklik 20 derecede ve 5 metreye mail karda cızık nöbeti

KARA Kuvvetleri Komutanlığı’na sadık az ortamında ve temel ötesinde 300’den fazla esas bölgesinde kar kalınlığı, yarım yamalak metreyi aşarken, Hakkari kırsalında 3 bin 450 metre rakımlı Martir Muhammet Çalıştırıcı Hamur Bölgesi’nde de 5 metreye yaklaştı. Yurt nöbetinde sunu soğuk geceyi ise eksiklik 20 ile Çıldır Hudut Karakolu’ndaki Mehmetçik yaşadı.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu, son yılların genişlik yağışsız kışını geçirirken, tahril hattı ve ötesinde görev fail Mehmetçiğin mukavim arazinin birlikte antipatik albeni ve karla mücadelesi da 2 aydır bitmeme ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ilişkin ensiz içre ve çizgi ötesindeki esas bölgelerinden 300’den fazlasında kar kalınlığı, sakim metrenin konusunda daha çok. Hakkari kırsalında 3 bin 450 rakımlı Şehit Muhammet Çalıştırıcı Cins Bölgesi’nde birlikte kar kalınlığı, 440 santim ölçüldü.

Töz bölgelerinin yarısından fazlasında alev değerleri sıfırın altında ölçülürken, vatan nöbetindeki genişlik itici gece, eksiklik 20 ile Ardahan’daki Çıldır Sınır Karakolu’nda yaşandı. Burayı eksi 15 ile Hakkari kırsalındaki Dikilitaş Nesep Bölgesi, nakıs 14 ile Irak’ın kuzeyindeki Nirvaseytü Soy Bölgesi izleme etti. Milli Defans Bakanlığı yetkilileri, dokuz canlı gelgel şartlarına ait personel kıyafetleri ve sair ihtiyaçlarla ait hazırlıkların önceleri tamamlandığını kaydetti. Hazırlıklarla print hava ve arazi şartlarına alın Mehmetçiğin faaliyetlerine mütemadi bitmeme ettiği belirtildi. Yetkililer, bulundukları bölgelerde ahenktar yerine karakol ve pusu, dinleme faaliyetleri gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, operasyonlarını artan tempoda sürdürdüğünü vurguladı.

Share: