Huzur Paraşütü Ön Acun Kupası XC Open yarışlarında müthiş savaş devam ediyor

Çameli Yan Paraşütü Dolay Dünya Kupası XC Open yarışlarında 71 sportmen kıyasıya mücadeleye devam ediyor. Yaylacık Dağı’nda 2 bin 150 metre yükseklikten atlayan sporculardan dereceye girenler ödüllendirilecek.

Çameli Belediyesi’nin karı sahipliğinde gerçekleştirilen 8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Natür Sporları Festivali çerçevesinde, Yaylacık Dağı’ndan 2 bin 150 metre yükseklikten Erinç Paraşütü Civar Acun Kupası XC Open yarışlarında 71 sporcu 4 haset geride bıraktı. Müthiş bitmeme fail mücadelede sporcular önceki dönem Burdur ili Gölhisar ilçesine, ikinci çevrim Tefenni ilçesi, üçüncü çevrim Gölhisar, dördüncü bölüm Tefenni ilçesine iniş gerçekleştirildi. Paraşütçülerin rengarenk paraşütleri gökyüzünde görsel şölenler oluşturdu. Pervaz rotası amacıyla Yaylacık Dağı’ndan atlayan sporcular, Denizli semalarında uçtukları rotalarını bildirme çabuk tamamlayanlar 3 Eylül Cumartesi haset ödüllendirilecek.

Artun Simge: “Yabancılarla birlikte rekabet etmek kusursuz tıpkı his”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde dinç çarkıt milli sporcu Artun Alem, “Çameli haddinden fazla andıran olduğu üzere daim buraya gelip uçuyoruz. Alelumum dünyada çokça hakeza yerde uçtum. Amma Çameli faziletli ayrımsız potansiyele sahiptir. Öğrenciler için biraz elan el kalkış alanıdır. Amma umumi olarak art kırat pilotlar için dört dörtlük ayrımsız yerdir. Fena Hâlde bire bir etkinlik, eller geldikçe biz daha vukuf paylaşarak, henüz bol kendimizi ilerletebiliyoruz. Daim birbirimizle uçtuğumuz halde çok aşkın performansımızı yükseltemiyoruz evet de eksikliklerimizi göremiyoruz. Amma tabiatıyla ki yabancılarla birlikte yarışmak kusursuz bire bir ihtisas” diye niteleyerek konuştu.

Ömer İlman: “Bu güzelliğin önümüzdeki yıllarda devam etmesini istiyoruz”

Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Zaman siftinlik çok pir aynı organizasyona Çameli adına eş sahipliği yapıyoruz. Dünyada rüzgar yönüyle bakıldığı devir mahdut pistlerden birisidir. Çok güzel kullanılmamış tensikat birlikte yapıldı. Çameli Belediye Reisi Cengiz Arslan’a bile çokça teşekkürname ediyoruz. Bu pistin yapımında, gelişmesinde şişman emekleri var. Sporun gelişmesi namına, Çameli ilçesinin gelişmesi üzere doğrusu huy sporlarının birçok çeşitlerinin yapılabildiği yassı var. Bu şampiyonanın önümüzdeki yıllarda yapılacak şampiyonalarda açkı olacağını düş ediyoruz. Bu güzelliğin önümüzdeki yıllarda devam etmesini istiyoruz. Sporun başarıya ulaşması ve centilmence mücadelenin böylelikle kazasız belasız yarışmalarını temenni ediyorum” dedi.

Duygusal Mark: “Ayrımlı pilotlarla uçmak çokça pir”

Amerika’dan yarışmaya katılan Can Mark, “İlk Çameli pervaz alanından uçuyorum. Çok evire çevire aynı uçuştu. Çokça mutluyum burada olduğum için, değişik pilotlarla aşırılmak çokça fena hâlde” şeklinde konuştu. – DENİZLİ

Share: