Samsun bilim… Reisicumhur Erdoğan, SELIM Fırka Samsun Genişletilmiş İl Konuşma Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (2)

Reisicumhur ve AK Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hangi tuzaklar kurulursa kurulsun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışının engellenemeyeceğini ve gelecek asrın Türkiye yüzyılı olmasının önüne geçilemeyeceğini söyledi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda AK Fırka Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Türkiye’nin dünya savunma endüstri piyasasında bayram sahibi konuma gelmesinin global silah tüccarlarını tasalı ettiğini bildiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Değişik kimliklerden, farklı görüşlerden olmalarına rağmen bu çevrelerin eş paydası Türkiye karşıtlığı ve Türk milleti düşmanlığıdır. Türkiye’nin savunma uran yanı sıra gayrı alanlarda bile hareketli, müstakil tıpkısı devlet haline gelmesine tahammülleri bulunmayan. Bu tahammülsüzlüklerini değme fırsatta dile getirmekten da çekinmiyorlar. Ne diyor, ‘Helalleşme.’ Bu bir baziçe. Bu oyunun yerini ‘hesaplaşma’ söylemlerinin almasının gerisinde işte bu benimseyememe var. İmam hatip okullarımızla incelik ve irfan yuvalarımızla alimlerimizle ilgilendiren hakaretlerin havada uçuşmasının gerisinde bu nobranlık var. Başkaca kimi gurur fukaralarının partimizin kapısına kilit vurmaktan bahsedecek büyüklüğünde gözlerini karartmasının gerisinde bu faşist kafayı hortlatma çabası vardır. Alevi Bektaşi kardeşlerimizi gaye düz edepsizlikler de ülkemize sığınan muhacirlere müteveccih nefret söylemleri de bu oyunların birer parçasıdır. Ilgi ederseniz CHP ve yoldaşları milletten beniz bulamadıkça giderek daha fazla zılgıt ve hakaret diline sarılıyorlar.”

Birilerinin, gençliklerinin olmadığını söylediğini tamlayan Erdoğan, alandaki gençleri meni ederek, “Bu ne bu, gençliğimiz değil mi? Gençliğimiz yok diyenlere sesleniyorum, kendinize bakın kendinize evvelallah bizler gençliğimizle hava duyuyoruz, gençliğimizle alay malay hedefe yürüyoruz. Diyorlar ki ‘kadın teşkilatı yok.’ Doğru kadınlar amade. Kadınlarımızla beraber, gençlerimizle beraber, esas kademeyle beraber gümbür gümbür geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“2023’te üstelik Cumhur İttifakı adına sandıkları patlatacağız”

Seçimlere mahdut günler kaldığını dile getiren Erdoğan, “Demin bu sınırlanmış günleri gayet ferah değerlendirecek ve inşallah 2023’te de Cumhur İttifakı kendisine sandıkları patlatacağız.” dedi.

Geçmişte tekraren sınama ettikleri ve daha çok rafa kalktığını ümit ettikleri günü geçmiş senaryoların, CHP ve yoldaşları yoluyla baştan tedavüle sokulmaya çalışıldığını söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Burada kurtuluşun ve şahlanışın şehri Samsun’dan fitne tüccarlarına kemiksiz söylüyorum, hangi yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Hangi tuzakları kurarsanız kurun TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle kol kola girerseniz girin, gelecek asrın Türkiye yüzyılı olmasının önüne geçemeyeceksiniz. Çünkü bu budun daha çok vaktini ve enerjisini heba edecek senaryolara onur etmiyor. 2023 seçimleri ufukta belirdikçe siyasal iklimi zehirlemeye, insanımızı kutuplaştırmaya çevrilmiş hamlelerin çoğalacağının farkındayız.”

“Bu behişt vatanı müstevlilerin yöntem mühendisliklerine teyit edemeyiz”

Erdoğan, bu sinsi planları bozacak, yapışkan niyetleri kursaklarında bırakacak, Türkiye’yi geçmiş 2023 hedefleri peşi sıra birlikte 2053 vizyonuyla buluşturacak olanın kendileri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu milletin asırlık hayallerini, yüzyıllık özlemlerini gerçeğe dönüştürecek olan kadrolar biziz. Türkiye’nin baştan şekillenen toptan sistemde hak ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. DOĞRU Fırka ve Cumhur İttifakı, ülkemizin birliğinin, dirliğinin, varlık ve güvenliğinin teminatıdır. DOĞRU Fırka ve Cumhur İttifakı milli iradenin, kavim egemenliğinin sarsılmaz savunucusu, Cumhuriyetimizin yılmaz neferidir. Temas karışında ayrımsız kahramanın yattığı bu cennet vatanı müstevlilerin yöntem mühendisliklerine teslim edemeyiz. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu güzelce ülkeyi ne FETÖ’cü hainlerin ne PKK’lı alçakların ne üstelik bunların CHP içindeki uzantılarının insafına metrukiyet edemeyiz.”

“Samsun’a serencam 20 yılda toplam 43 bilyon liralık envestisman yaptık”

Kendileri için temel olanın “milletin rızası” ve “hayır duası” olduğunun altını çizen Erdoğan, “Bizim amacıyla ana olan geride şükranla yabancı edilecek asar, hizmetler bırakmaktır. Bu anlayışla fiilen, serencam 20 yılda değişik 80 vilayetimizle birlikte Samsun’birlikte de büyük benzeri transformasyon gerçekleştirdik. Samsun’a son 20 yılda toplanmış 43 bilyon teklik yatırım yaptık.” dedi.

Eğitimde 5 bin 626 eskimemiş derslik mensur ettiklerini, ikinci devlet üniversitesi yerine Samsun Üniversitesini şehre kazandırdıklarını tamlayan Erdoğan, şunları paylaştı:

“Toyluk ve sporda 12 bin 392 emanet kapasiteli erdemli öğrenim yetersiz binaları açtık. Toplam 93 adet spor tesisini Samsun’bile düz yazı ettik. Sosyal yardımlarda Samsunlu gerekseme sahibi vatandaşlarımıza toplanmış 5,5 bilyon lira üs aktardık. Sağlıkta 21’i hastaneden oluşan toplanmış 42 adet afiyet tesisi yaptık. 900 yataklı vagon Samsun Kent Hastanemizle birlikte 5 afiyet tesisimizin yapımına bitmeme ediyoruz.”

(sürecek)Share: