Hakkari’de inşa edilecek çağcıl mezbahanın temeli törenle atıldı

Hakkari Belediyesince, 1500 metrekare alana mensur edilecek, tıpkısı anda 20 büyükbaş ve 120 küçükbaş hayvan kesiminin yapılabileceği mezbahanın temeli törenle atıldı.

Hakkari- Van esmer yolundaki Depin bölgesinde yapılacak mezbahanın temel atma töreninde mütekellim Ilbay ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, kentin çehresinin yatırımlarla değiştiğini söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların desteğiyle kentte temas alanda alçak yatırımların yapıldığını belirten Akbıyık, şunları aktardı:

“Gelişigüzel dönme eskimemiş bire bir hizmetin temelini atıyoruz. İlk geldiğimizde Hakkari 2020-2023 Değiş Tahavvül Programını hazırladık. Bu programda 30’a andıran proje vardı, bunları nazik oranda gerçekleştirdik. Iri finansman müstelzim beş altı işimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte onlar birlikte tamamlanacak. İnsanlar toplu transfer üzerine çok mutlu şu dakika. Hakkari seçme dönüş daha yaşanabilir, daha mutlu, elan çağdaş, elan adamakıllı ayrımsız kent olma amacında ilerliyor. Hakkari’nin ihtiyaçları çok. Bunlarda muhtemelen bire bir cazibe, izlence içre giderilecek. Kasaphane üstüne sakil sıkıntılarımız vardı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan aldığımız destekle yapmaya başladığımız bu tesisle bahis konusu sorunu gidereceğiz. Burada aynı anda 120 küçükbaş, 20 büyükbaş efsanevi kesilebilecek.”

SELIM Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Yüksek İhsan Güç bile Reisicumhur Erdoğan’ın selamını ileterek, tamam illeri gezdiklerini anlatım etti.

Bugün birlikte Hakkari’bile bulunduklarını ve çokça pir karşılandıklarını dile getiren Ağır, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarla icraat yaptık. Burayı anlamaya çalıştım. Fikirlerimizi çapraz bildirme ettik. Gitmeden önce birlikte asıl atma töreninde sizlerle benzeri arada bulunmak benim amacıyla imtiyazlı aynı molekül oldu. Sayın Valimizi Sakarya’dan üstelik tanıyorum. Orada birlikte görev yaptı. Oradaki emekleri için teşekkür ediyoruz. Mahsus kim şimdi burada henüz değişik, daha yoğun, elan doğru emekler ortaya koyuyor ve icraatlara, yatırımlara çevirici oluyor. 140 milyon borç bayılmak hususi ayrımsız öz, 110 milyon kabilinden aynı envestisman ayırmak iyice tıpkısı molekül. Galiba kim arkası üstelik gelecek. İyi yatırımlar olacak. Çok elan ilavesi olacak, çok gelişecek, dönüşecek. Çokça hususi, haddinden fazla güzelce şeylere imza attık ulus olarak amma milletimiz daha fazlasını doğruluk ediyor. İnanıyorum ki bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek’in projeyle ait bilgi vermesinin arkası sıra kurban kesimi ve dualarla mezbahanın temeli atıldı.

Törene, DÜRÜST Fırka Kahramanmaraş Saylav Ahmet Özdemir, Vali Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, ilçe ve mekân belediye başkanları, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, çekicilik amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: