Fuhuş yapıldığı belirleme edilen 12 ev mühürlendi

Kayseri’birlikte Aktöre Fasıl Amirliği ekipleri vasıtasıyla 1-31 Ağustos tarihleri arasında yapılan çalışmalarda fuhuş yapıldığı belirleme edilen 12 sülale mühürlendi.

Kayseri İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Büro Müdürlüğü’ne sınırlı Ahlak Göz Amirliği ekiplerinin çalışmalarında 1’i cinsel içerikli cürüm, 6’sı pislik olayı başlamak için toplanmış 7 adli olayda yakalanan 8 kaba hakkında zaruri amal yapıldı. Ayrıca fuhuş, geriz ve Kabahatler Kanunu çerçevesinde toplanmış 61 şahsa yönetsel yaptırım değişmeyen tutanağı düzenlenirken, fuhuş yapıldığı tespit edilen 12 ev da ilgili komisyon kararı ile kapatıldı.

Hırsızlık ve Cepçilik Büro Amirliği ekipleri yoluyla yapılan çalışmalarda ise 30’u evden, 26’sı işyerinden ve kurumdan, 12’si otodan, 20’si açıktan, 8’i çiftteker ve elektrikli velespit, 13’ü özge hâller atılmak için prosedür yapılan 109 olayda yakalanan 130 şahıstan 16’sı tutuklandı. Yakalanan kaknem şahıslardan elde edilen kestirmece 50 bin TL mesabesinde malzeme üstelik müştekilerine doğrulama edildi.

Aranan Kişiler Bölüm Amirliği’nin çalışmalarında dahi haklarında çeşitli suçlardan dünya yakalama ve UYAP aranması bulunan 380 erkek yakalanarak adli mercilere irsal edildi. Yakalanan şahıslardan 194’ü tutuklandı.

Antrparantez Motosikletli Polis Güçleri Timleri Kısım Amirliği vasıtasıyla yapılan uygulama ve çalışmalarda, 8 aranan erkek yakalanarak lüzumlu işler yapılarak, 1 sayı bıçak, 6 adet coşkun zırh ile 50 skor fişek ve türlü miktarlarda narkotik özellik ele geçirildi. Meydana gelen güvenlik olaylarına müdahil 34 keleş da yakalanarak ilgili birimlere doğrulama edildi.

Dolandırıcılık Devir Amirliği ekiplerinin çalışmalarında birlikte 7 dolandırıcılık olayı ile ilişkin yakalanan 13 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Ekiplerin çalışmaları ile vatandaşların kendilerini polis ve müddeiumumi yerine tanıtıcı şahıslara toplamda 253 bin TL göndermeleri engellendi. – KAYSERİ

Share: