Kayseri’de e-tecim ve e-dış satım konferansı gerçekleştirildi

Kayseri’de arsıulusal e-ticaret ve e-dış satım platformu WORLDEF marifetiyle “E-Tecim ve E- İhracat Konferansı” düzenlendi.

Türkiye İş Bankası’nın katkısıyla Kayseri Tecim Odasında planlı programa, çokça sayıda müteşebbis katıldı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, programda yaptığı konuşmada, değişen ve dönüşen tıpkı dünyada yatırımcılar yerine e-ticaret pazarından nasip kabul etmek istediklerini söyledi.

Değişen dünyada şirketlerin aksiyon yapabilme kabiliyetlerini ve nerede konumlanacağını dolgunca hesaplaması gerektiğini anlatan Gülsoy, dijitalleşmenin çokça koskocaman olduğunu vurguladı.

Dijital dünyada kurumsallaşma ve markalaşmanın önemine değinen Gülsoy, “Seçme şeyin genel ağ olduğu dünyada yaşıyoruz. Yani genel ağ artık hayatımızda, evimizde, avucumuzun içerisinde.” dedi.

E-ticarette bireşimli zeka ve 5G’nin konuşulduğunu nâkil Gülsoy, bu yüzden sayısal platformda olunması gerektiğini kaydetti.

WORLDEF Etkinlikler Direktörü Serkan Şarap ise Kayseri’nin İç Anadolu’nun genişlik iri üç kentinden biri ve endüstri merkezi olduğunu belirtti.

Etkinliğin Kayseri’de 2 zaman süreceğini dile getiren Şarap, “E-ticaret filhakika anne akım tecim haline mevrut durumda. Bire Bir taraftan dahi genel ticaretteki payını seçme sabık dönme artırıyor. Pandemiyle çokça aheste aynı ivme ikmal etmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Elektronik Tecim Derneği Umumi Heyet Başkan Yardımcısı Nüket Dokuz da Türkiye’de birinci sınıf üretim işleyen, kapasitesi olan, say veren insanları e-ticarete alıştırmak, e-ihracata yönlendirmek istediklerini söyledi.

Program, alanında muvaffakiyet sağlayan müşareket yöneticilerinin sunumuyla bitmeme etti.Share: