Facebook Yahoo ile bire bir kaderi mi paylaşacak?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

ESKIDEN Yahoo dünyanın sunu popüler genel ağ sitesiydi. Tamam internet kullanıcılarının günde yeryüzü az bire bir yol girdiği tıpkısı şehir konumundaydı. Fakat dev genel ağ sitesi sıkılma donör ayrımsız düşüşün ardından yalnız Asya’nın belirli bölgelerinde bazı hayranları olan bayağı bir internet sitesine dönüştü.

MarketWatch yazarı Therese Poletti, Mark Zuckerberg’in Facebook’u dahi aynı tıpkı karanlık rotaya çeviriyor olabileceğini belirtiyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Facebook’un tarihinde ilk defa kullanıcı düşüşü anlatım ettiği 2022’nin önceki çeyreğinin peşi sıra çatı yapılış Sermaye ikinci çeyrekte tarihinde ilk defa gelirlerinde düşüş paylaştı. Zuckerberg’mağara bu kriz sürecindeki cevabı ise rakiplerini tanzir etmek yönünde oldu. Poletti konuyla ilgili açıklamasında Meta’nın, “platformu az daha öldürecek ve KÖLE demokrasisini da birlikte götürecek ciddi sulara” yöneldiğini yazdı.

Zuckerberg şirketin esas uygulamalarını kullanıcıların ulaştığı içerikleri yönlendirebilmek üzere sentetik zekaya çok henüz bağımlı hale getiriyor. Bu Çin’in TikTok uygulamasının taklidi niteliğini taşıyor. söz konusu adım Facebook ve Instagram algoritmalarında kullanıcılara henüz çok pahal verecek aheste tıpkısı değişimi meni ediyor. Zuckerberg, şirketin ikinci çeyrek dengelem açıklamasında, Sermaye’nın uygulamaları içerisinde izleme edilen insanlar veya hesaplar yerine sezme motoruna elan çok güvenileceğini söyledi. bahis konusu değişim yayınlarda yahut videolarda ağız ağıza yabancılardan gelen içeriklerin görüleceği anlamına geliyor. Poletti kullanıcıların halihazırda TikTok üzerinden bunu yapabildiğine ilgi çekti.

Zuckerberg açıklamasında, “Şu anda tıpkı kullanıcının Facebook akışındaki içeriklerin kestirmece %15’i ve Instagram akışlarında ise az buçuk elan ilavesi bileşimli zeka marifetiyle izleme etmediğimiz eşhas veya grupların hesaplarından tavsiye edilmektedir. Bu rakamların ati yıl iki katın üzerinde artmasını bekliyoruz” ifadelerine düzlük verdi.

Toplumsal medya devi sonuç biraz yıldır skandallarla sarsılıyor. Bu skandalların yer büyüğü ise şirketin KÖLE seçimleri boyunca insanların hatalı bilgilendirilmesine ve kışkırtılmasına apotr olacak kullanıcı verilerinin satışına cevaz verilmesiydi. Kutuplaşan Facebook kullanıcıları intihap sonucunda adeta geçit boğaza gelmişti ve sonuçları hazmedemeyen sakat ESIR Başkanı Donald Trump’ın fanatik destekçileri ÇAKER Kongresi’ni basmıştı.

Poletti Meta’nın bu tecrübeden tek husus öğrenmediğini belirtiyor. Zira eskimemiş algoritmayla alay malay uygulamalar yahut sunma azından algoritmalar hangi yabancının kullanıcı içeriklerini göreceğine değişmeyen verir ağıl ati.

Facebook ve bilcümle acun, kötü niyetli kimselerin bu algoritmaları elbette öz istekleri amacıyla yönlendireceklerini çoktan öğrendi. Ajitatör yayınların veya videoların baskınlığı, ecnebi karşıtlığı getirecek bölen içeriklere bugün olduğundan henüz korkutucu tıpkısı ölçekte faktör tür. Poletti en ongun ihtimalle Facebook kullanıcılarının bir zamanların Yahoo hayranlarının yaptığı kabilinden tecezzi zamanının geldiğine değişmeyen vererek farklı uygulamalara yöneleceğini öngörüyor.

Zuckerberg Facebook ve Instagram’da yapay zekanın elan çok devreye girmesinin birlikte ‘metaverse’ hayali üzere de insan kaynağını artıracağını açıkladı. Poletti Sermaye CEO’sunun bu hayalini açıklarken şu ifadelere düz veriyor:

“Zuckerberg’in şişman vizyonu, dijital tıpkısı geceleyin kulübünde yahut güruh odasında veya istediğiniz gelişigüzel yerde arkadaşlarınızla takılabilmeniz üzere enez bire bir kulaklığın takıldığı; çimlerin, çiçeklerin, havanın, gökyüzünün, hayvanların ve insanların cins dünyasından çalmak isteyenlerin yaşadığı dijital bir evren yaratmaktır.”

“Mevhum gerçekliğin çabucak nüfusun küçük benzeri kesimi ortada pop olduğu halihazırda kanıtlandı. bununla birlikte Yahoo’nun Kurucu Ortağı Jerry Yang’ın çoktan öğrendiği üzere temel cereyan bitiren yoluyla benimsenemeyecek kadar kötü tasarlanmış durumda. Bunun hesabına, Facebook’taki Zuckerberg’mağara daha çok umursamadığı tüm yaşlılar; ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar, botlar yoluyla yönetilirken, sermaye destekçileri yeni tıpkı dünyaya odaklanacak: Rahatsız edici, potansiyel namına distopik gelecek.”

Poletti Facebook ve Instagram’ın kaydettiği büyümenin doğacak dozaj kullanıcılar sayesinde değil kitlelere hitap etmesiyle gerçekleştiğine ilgi çekiyor. MarketWatch yazarı Meta’nın bu kullanıcılarını kaybetmesi yerinde reklam gelirlerinin düşeceğini ve tıpkı Yahoo’nun ayrımsız çeşit canlı cihazlara geçememesi kabilinden tüvana rakipleriyle yarışamayan tıpkısı kent ve hizmetler topluluğu halini alacağını söyledi. Bu noktaya gelinmesi yönündeki karar verici ise esasen şirkette şartsız tıpkısı şekilde arz fazla sözü geçen isim olan Müessis CEO Markka Zuckerberg olacak.

Faal oyun reklamları hastalık dolma söylüyor?

 

İngilizler içtimai medya dolandırıcılarına 63 milyon paund kaptırdı

 

Share: