Eskişehir haberleri: Eskişehir’de, Kraliçe 2’nci Elizabeth’in balmumu heykeline kısık rabıt

İNGİLTERE’üstelik hayatını kaybeden Kraliçe 2’nci Elizabeth’in Eskişehir Yılmayan Büyükerşen Şem Müzesi’ndeki heykelini ziyarete gelenler fotoğraf çektirdi.

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth, 96 yaşında hayatını kaybetti. Tekmil adıyla Elizabeth Alexandra Mary Windsor’un, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’ndeki heykeli ise ölümünün peşi sıra tehlikeli bandaj gördü. Kente gelen evcil ve yabancı turistler müzede, kraliçenin heykeli önünde mübarek mübarek foto çekilerek, bilgelik aldı. Balmumu Heykeller Müzesi Halkla ilişkiler görevlisi Güliz Ünsal Kovancısoy, müzenin günlük 1500 kadar ziyaretçisi olduğunu söyledi. Kraliçe 2’nci Elizabeth, ölümünün arkası sıra mevrut ziyaretçilerin heykeline bundan sonra bent gösterdiğini tabir fail Kovancısoy, şunları kaydetti:

“Müzemizde, ahiret yolculuğu haberinin sonrasında Ece Elizabeth ile ışık çekiminde oldukça vahim bir artış var. Mevrut ziyaretçilerimiz fotoğrafçı arkadaşlarımızdan fotoğraf dilek ediyorlar. Henüz sonradan da ışık basılarak 20 teklik karşılığında ziyaretçilerimize veriliyor. Burada alınan sevap ise sakat ve kız öğrencilerimizin yararına ayrımsız fona aktarılıyor. Müzemizin rastgele güzeşte ahit kalabalığı artıyor, gösterişli bir arzu var amma bu devir birlikte ışık çekimi amacıyla Kraliçe Elizabeth’e dokunaklı ilgiyi görüyoruz. Müzede 215 şem heykelimiz var.” ACUN LİDERLERİ BÖLÜMÜNDE SAHA ALIYOR

2013’te açılan müzede, 2’nci Elizabeth heykeli, aralarında Celil Önder Mustafa Kemal Atatürk, eski ABD Başkanı Barack Obama, Hindistan Istiklal Hareketi’nin siyasal ve ruhani lideri Mahatma Gandi ile İngiltere’nin İkinci Acun Savaşı sırasındaki Başbakanı Winston Churchill’ın dahi aralarında bulunduğu ‘dünya liderleri’ bölümünde bulunuyor.

Share: