CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı 2. Elizabeth heykeli güç bent gördü

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 96 yaşında hayatını kaybetti. Bütün adıyla Elizabeth Alexandra Mary Windsor’un, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmayan Büyükerşen Şem Müzesi’nde mevcut heykeli ise ölümünün arkası sıra korkulu demet gördü.

2. ELIZABETH’İN HEYKELİYLE BEREKETLI ELI NIMETLI IŞIK ÇEKİLDİLER

Kente gelen evcil ve yabancı turistlerin yer yetişkin konuşma noktalarından biri olan müzede, ziyaretçiler 2. Elizabeth heykeli uğrunda mübarek bereketli fotoğraf çekilerek heykel hakkında vukuf aldı. Şem Heykeller Müzesi Halkla ilişkiler görevlisi Güliz Ünsal Kovancısoy, müzenin günlük 1500 kadar ziyaretçisi olduğunu söyledi.

Ece II. Elizabeth ölümünün peşi sıra gelen ziyaretçilerin heykeline imdi ilgi gösterdiğini anlatım fail Kocancısoy, “Müzemizde, irtihal haberinin sonrasında Kraliçe Elizabeth ile fotoğraf çekiminde az çok okkalı benzeri çoğalma var. Mevrut ziyaretçilerimiz fotoğrafçı arkadaşlarımızdan işik irade ediyorlar. Daha sonraları birlikte fotoğraf basılarak 20 teklik karşılığında ziyaretçilerimize veriliyor. Burada alınan sevap ise özürlü ve kız öğrencilerimizin yararına tıpkı fona aktarılıyor. Müzemizin rastgele güzeşte dönüş kalabalığı artıyor, okkalı aynı talep var amma bu zaman bile işik çekimi amacıyla Ece Elizabeth’e dokunaklı ilgiyi görüyoruz. Müzede 215 şem heykelimiz var” diyerek konuştu.

DÜNYA LİDERLERİ BÖLÜMÜNDE SAHA ALIYOR

2013 yılında açılan Yılmayan Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ndeki II. Elizabeth heykeli, aralarında Mustafa Eksiksizlik Atatürk, bozuk ÇAKER Başkanı Barack Obama, Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasal ve ruhani lideri Mahatma Gandi ile İngiltere’nin İkinci Acun Savaşı sırasındaki Başbakanı Winston Churchill birlikte aralarında bulunduğu “dünya liderleri” bölümünde düzlük alıyor.



Share: