ERMED firez gezileri bitmeme ediyor

Erzurum Bakir Iletişim Araçları Derneği (ERMED) aracılığıyla tıpkı yıldır bitmeme ettirilen ekin gezilerinin bu hafta ki durağı Narman, Tortum ve Uzundere oldu.

Dümen yerleşmiş ve üyeleri ile alay malay hafta sonu organize edilen firez gezisinde Erzurum’un şimal ilçelerinde lansman seferberliği yapıldı. ERMED yönetim kurulu ile üyeleri ilk adına Narman’a anbean cemiyet üyelerine natürel oluşumla meydana mevrut bu nazirsiz güzelliğin turizmde doğruluk ettiği konuma gelmesi amacıyla cemiyet yerine çabalama göstereceklerinin sözünü verdiler. Dernek Başkanı Gamze İspirli, Şarki Rum Bölgesi’nde nadide mıntıka jeolojisinin ayrımsız hediyesi üzere Narman kaymakamlık sınırlarında düz kayran Peri Bacaları asıl kendisine bölgeye arpalık sıkışma tektoniğinin ürünü olduğuna, meydan aldığı bölgeyi ayrımsız engelsiz çekicilik müzesi haline getiren bu eşsiz şekillenmenin seyredildiği havza ayrıksı aynı adlandırma ile üstelik “Kırmızı Periler Diyarı” kendisine bilinmekte olduğuna ilgi çekti.

İspirli; Valimizin Turizme Katkısı İnkar Edilemez Boyutta

ERMED Umumi Heyet ve üyelerinin henüz ahir adresi ise Uzundere ilçesi sınırları içinde bulunan Tortum Şelalesi, Tortum Gölü ve yedi göller bölgesi oldu. Burada da izah eden ERMED Başkanı İspirli, Erzurum Valisi Okay Memiş’in şehrin tanıtımında hassaten Tortum Şelalesinin turizmde geldiği noktaya ilgi çekti. Başbuğ İspirli, emsaline Türkiye’bile rastlanmayan böylesi saf güzelliklerin aksine suni yapılanmaların tanıtımının ön plana çıkarıldığını vurguladı. Vali Memiş’in canhıraş gayretleri ile Tortum ve Uzundere’nin sonuç yıllarda gezici sayısında fark edilir artma olduğunu söyleyen İspirli, “Bulunmaz valimiz Okay Memiş’e ERMED namına buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Farklı ilçelerimiz zarfında tanıtımda ERMED kendisine geziler düzenlemeyi planlıyoruz. Özellikle kalkınmada dümbelek kalık cenup ilçelerimizin tanıtımında dahi elimizden mevrut gayreti gösterip dernek üyelerimizle oralara tart yapmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. – ERZURUM

Share: