Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Tümen Samsun Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısında konuştu: (1)

Cumhur Reisi ve AK Fırka Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye için hayalet kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan bilcümle gençlerimiz ülkemizi değme alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üstüne cebren giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, küresel ölçekte kendinden hezel ettiriyor.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda AK Parti Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısında konuştu.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Mustafa Dağıstanlı’nın ismini haiz salondan Samsun’un kül ilçelerine, mahallelerine, hanelerine muhabbetlerini gönderdiğini söyleyen Erdoğan, şehre gelişinden itibaren kendilerini hep olduğu üzere candan bağrına basan Samsunlulara teşekkürname etti.

“Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daima eylesin.” diyen Erdoğan, Samsun’a en son iki sene ilk partisinin mülk kongresi ve Samsun-Sivas Demiryolu Rehabilitasyon Projesi’nin açılış töreni için geldiklerini anlattı. Araya salgının girmesiyle ortaya çıkan bu hasretin arkası sıra yine milli mücadelenin şehri Samsun’da olduklarını dile getiren Erdoğan, bugün teşkilatlarının vefakar, fedakar, faal neferleriyle yeniden tıpkı arada bulunmanın mutluluğu zarfında olduğunu kaydetti.

SELIM Fırka Samsun İl Başkanlığına bu kavuşma için teşekkür eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sevdaları salonlara sığmayan siz sorun arkadaşlarımın herhangi bir birine en kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantımızın şehrimiz, partimiz ve teşkilatımız amacıyla hayırlara kurgu olmasını diliyorum. Samsun’de, kuruluşundan bugüne kadar partimizde görev yapmış, davamıza çiğin vermiş tekmil kardeşlerime teşekkürname ediyor, elverişsiz-ı bekaya uğurladığımız yol arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.

Onlar geride banal yaşıt tıpkı miras bıraktılar. Onlar arkalarında yıllarca hayırla bigâne edilecek asar bıraktılar. Onlar tıpkı beşaret gibi yüreğimizde taşıyacağımız emanetler bıraktılar. Onlar milletimizin istiklal ve doğacak mücadelesine adlarını zer harflerle yazdırdılar. SELIM Partili kadrolar adına davamızın öncülerinin emanetine sahip çıkmayı görevimiz addediyoruz. Uğrunda faaliyet verdikleri bakım bayrağını her dolaşma biraz henüz ululamak, seçkin bölüm biraz daha yükseğe vurmak için çaba gösteriyoruz.”

“21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz”

Erdoğan, Türkiye’ye daha çok envestisman kazandırarak ülkeyi değme aktarılma az buçuk elan büyüterek, güçlendirerek kendilerine mahsus güvene müstahak olmaya çalıştıklarını belirtti.

Pazartesi haset Afyonkarahisar ve Kütahya’bile olduğunu anımsatan Erdoğan, “Nazik Taarruz’un 100. sene dönümünde hem zaferimizi kutladık hem bile bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin şişman açım törenini yaptık. 30 Ağustos Yengi Bayramımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletin evinde üstelik manasına reva şekilde kutladık. Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamalarını yaparak ülkemizin ciharıyek yanındaki fariza yerlerine uğurladık.” diyerek konuştu.

Pazartesi haset geçmiş, inşasını tamamladıkları yüreklilik yurtların toplu açılışını yapacaklarını ardından da bakanlar kurulu toplantısını gerçekleştireceklerini nâkil Erdoğan, salı haset birlikte üç günce resmi aynı konuşma amacıyla Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğini kaydetti.

Erdoğan, “21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle amma ilk günkü aşkla, önceki günkü sevdayla ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz.” dedi.

“Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’birlikte taayyün etti”

Küresel ölçekte yaşanan sıkıntılara karşın Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak, 2053 vizyonuyla buluşturmak üzere var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün Samsun’bile, buraya gelmeden evvel övünç verici ayrımsız programa iştirak ettik. Ülkemizin sunma iri teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun ocak sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu yıl Samsun’da tezahür etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine ortak olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan Kızılelma’ya, Anka’evet büyüklüğünde Türkiye’nin gelecek uygulayım bilimi ürünlerinde, onlara dayalı savunma sanayinde nerelere geldiğini rüyet imkanı bulduk. Gençlerimize okazyon verildiğinde, önlerindeki engeller kaldırıldığında neleri başarabildiğine şahsen şahitlik ettik. Gitmek kim önlerine takozlar konmazsa, hani tıpkısı zamanların CHP’sinin bol bol takozlar koyduğu dönemler vardı ya, işte bu takozlar ortadan kalkınca bu kavim nelere kadir bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp birlikte ülkemiz ve istikbalimiz yerine gururlanmamak elde değil. Milli teknoloji hamlemizin çok gelişmemiş sürede ulaştığı seviyeyi görüp bile geleceğimiz üzere ümitvar olmamak kabil değil.”

“Durarak yatarak olmuyor Mösyö Eksiksizlik”

İktidara geldiklerinde yerli ve millilik oranının yüzdelik 20 olduğunu dile getiren Erdoğan, bugün ise bu oranın yüzdelik 80 olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, “Nereden nereye? Bu, durarak yatarak olmuyor Erkek Eksiksizlik, fiilen oluyor. Amma sağlıklı olsun TEKNOFEST’e bir turistik seyahat yapmış. Orada üstelik buggy ile kendisini dolaştırmışlar. İnşallah sabah yeli almıştır.” ifadesini kullandı.

Bu milletin ayrımsız benzeri asır geçmiş verdiği milli mücadelede olduğu gibi son paye kısıtlanmış imkanlarla amiyane kullanılmamış ve iri tıpkısı kabile yazdığını, TEKNOFEST’in de bu hakikati hatırlattığını tamlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ne diyor saz şairi, ‘Bir zamanlar tığ de ulus hem elbette milletmişiz. Gelmişiz dünyaya ulus, tabiiyet nedir öğretmişiz.’ Bu kavim hakeza bire bir kavim. Türkiye için hayalet kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan cümle gençlerimiz ülkemizi seçkin alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine zorla giydirilen boyunduruk gömleklerini parçaladıkça, küresel ölçekte kendiliğinden hezel ettiriyor. Senelerce insanımızı birbirine kırdırarak, ülkemizin geleceğini çalanlara, evlatlarımızı sinsi hesaplara aygıt etmeye etkin provokatörlere, gençlerimizi harcama malzemesi namına gören yıldırı örgütlerine, sürekli kötümserlik aşılayan uğursuzluk tellallarına, kısacası kül ikbalini milletin felaketine bağlamış kifayetsizlere rağmen ülkemiz ayrımsız balans ve çekinmezlik abidesi kendisine tamlık dünyada göz dolduruyor.”

Şu anda BAYKAR’ın imdi ürünlerini yetiştiremediğini, 2-3 yıl sonrasına çağ verdiğini dile getiren Erdoğan, “Hepimizi gururlandıran bu başarılardan senelerce ülkemizi uygulayım bilimi çöplüğü haline getirenlerin çok bunaltıcı hastalık duyduğunu biliyoruz. Milli ve yerli üretim hamlelerimizin Türkiye’yi elden ahzüita olarak görenleri tasalı ettiğini biliyoruz. Terörle mücadelemizi öz silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü teşekkül yandaşlarını huzursuz ettiğini biliyoruz. Bu talih toplu iğne üretemiyordu. Imdi hepsinin en güzelini yapar ağıl geldik.”

(Sürecek)Share: