Çocukları dağa kaçırılan aileler HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Hakkari’dahi, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, partinin ülke başkanlığı önündeki eylemlerine devam etti.

Cumhuriyet Caddesi’nde tıpkı araya mevrut aileler, ellerinde “Hakkari anneleri Diyarbakır anneleri ahali ele” yazılı pankart, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.

HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan aileler, çocuklarına doğrulama olmaları çağrısında bulundu.

Kız kardeşi dağa kaçırılan Lalihan Tevazulu, kol adına yaptığı açıklamada, Konya’dahi askeri aracın tıra arkadan çarpması sonucu şehit olan Gedikli Mümessil Çavuş Harun Tasavvur ve çeri Halil Seltan’a rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Ülkenin ve bölgenin geleceğinde teröre yer olmadığının altını resmetmek istediklerini belirten Tevazulu, şöyle konuştu:

“Bizi yıldıramadılar. Birdik, tıpkı şehir olduk, iki şehir olduk ve rastgele sabık periyot büyümeye bitmeme edeceğiz. Bu şevkimiz, bu gayretimiz terör örgütünü çökertmeye yetti. Ihtimal geç, ihtimal ağırbaşlı olacak ama galibiyet inşallah bizim üzere inanan annelerin olacaktır. Bizler, 40 yıla mümasil süredir bölücü terörle savaş eden, terörizmin acısını haddinden fazla gani bilen tıpkısı milletiz. Terörle mücadelede güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızdan binlerce şehit verdik. Çocukları, kundaktaki bebekleri, okula revan öğrencileri, daha ömrünün baharındaki öğretmenleri, kurban eti dağıtan 15 yaşındaki jön delikanlıları, rızkının peşindeki garsonu, almaç muntazır esnafı, namaz kılan imamı katleden, Allah’ın anıldığı ibadethaneleri, Kur’an kurslarını, kütüphaneleri ateşe veren tıpkı barbarlığı tekraren ilenme ediyoruz.”

Halkın kanından ve gözyaşından sönümsüz terör örgütünün en nazik yarayı annelerin yüreğinde açtığını aktaran Tevazulu, annelerinden zorla kopardıkları gepegencecik çocukları ölüme gönderenlerin zat çocuklarına da Avrupa’üstelik dinlence yaptırdığını tabir etti.

Hakkari ve Diyarbakır annelerinin terör örgütüne alın açtıkları isyan bayrağıyla “edi bese (imdi yeter)” dediğini dile getiren Tevazulu, şunları kaydetti:

“10 yıllardır benim Kürt kardeşlerimin sırtına kene kadar yapışan, kanını asma bıyığı kabilinden emen zalimlere ‘daha çok yeter’ diyoruz. Başlattığımız genç erkek nöbeti ile Hakkari ve Diyarbakır anneleri yerine elden tırsmak duvarlarını parçalamakla kalmadık, benzeri zamanda siyasi görüntülü eş kaçakçılarının maskelerini üstelik aşağıya indirdik. Hakkari ve Diyarbakır anneleri yerine evlatlarımızı izansız istiyoruz haykırışı, teröre ve bölücü örgütün uzantılarına vurulmuş sunu ciddi darbelerden biri olmuştur ve olmaya bitmeme edecektir. Yıldırı örgütünün çepel, bed, korkak yüzü, kadınların direnişiyle tarihte ilk kez bu kademe yıldızlı beyan ortaya çıkmıştır.”

Ailelere, bazı martir yakınları da destek verdi.

Share: