Carlos ve Patricio Mac Allister’den antrenörlere seminer

Arjantin’in Club Deportivo Mac Allister Kulübü Başkanı Carlos Mac Allister ve kardeşi Antrenör Patricio Mac Allister, FT Antalyaspor’un bünyesinde kâin antrenörler ve Antalya’bile amatör kulüplerde görev özne antrenörlere seminer verdi.

Atilla Vehbi Misafir Tesisleri Suphi Hukuki Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen semineri Antalyaspor Uluslararası İlişkiler ve Ciddi Planlama Departmanı Koordinatörü Erdem Erdal yönetti. Seminere Antalyaspor Enfrastrüktür Koordinatörü Sedat Karabük birlikte hatip kendisine katıldı.

Antalyaspor Başkanı Aziz Alçak, Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Altay, Ayak Topu Sorumlusu Nuri Şahin ve Maharet Direktör Alfons Groenendijk’in dahi takip ettiği seminer, Arjantin’in efsanesi Diego Maradona’yı anan aynı videonun gösterimi ile başladı. Henüz sonradan Carlos Mac Allister’in ayak topu yaşamı ve Club Deportivo Mac Allister’ın kuruluşunu anlatan tıpkı videonun izlediği seminerde, Carlos ve Patricio Mac Allister oluşturdukları sistemi, tüvana futbolcuların gelişimi ve profesyonelliğe giden yolda yaptıkları çalışmaları anlattı.

“Projeler heyecanlandırdı”

Antrenörlerin zaaf ettikleri soruları bile yanıtlayan Carlos ve Patricio Mac Allister, Antalyaspor’un tesislerini, stadyumunu, say ortamını ve Arsıulusal İlişkiler ve Mühim Planlama Departmanı’nın projelerini görünce heyecanlandıklarını anlatarak, iki pakt beyninde topçu ve çalıştırıcı değişimi yapıp gençlerin gelişimine katkı koyacaklarını rapor ettiler. – ANTALYA

Share: