Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde 4 bin kişiye pilav dağıtıldı

Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde 4 bin kişiye pilav dağıtıldı

Bilecik’in düşman işgalinden kurtuluşun 100’üncü yılı mehterler ekibiyle kutlandı

BİLECİK – Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan, Bilecik’in antagonist işgalinden kurtuluşu etkinlikleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisi ve 4 bin kişiye pilav ikramıyla devam etti.

Şeyh Edebali Türbesi alanında düzenlenen etkinlikler, ülke protokolünün beraberinde sivil sosyete kuruluşu ve topluluk temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Şüheda üzere istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme fail programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehterhane beğeniyle izlendi.

“Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yılı hümayun olsun”

Günün fehva ve önemini belirten konuşmayı fail Uray Başbuğ Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutlayarak, “Hepimiz Bilecik’imizin antagonist işgalinden kurtuluşunu kutlamak üzere ayrımsız araya geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı bile halas sevincimizi çoğaltmak üzere burada. Cemi katılımcılara doğru geldiniz diyorum. Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yılı mutlu olsun” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Vali Dr. Kemal Kızılkaya, milletvekilleri Yaşar Tüzün ve Doğru Kaytak ve Komutan Vekili Subaşı marifetiyle vatandaşlara pilav, ayran ve üzüm ikramı yapıldı.

Ayrıca alanda, Bilecik Belediyesi yoluyla hazırlanan ve kaybolmaya beniz tutmuş Bilecik türkülerinin yer aldığı “Sandıktaki Türküler” isimli eserlerden parçalar dinletildi. Öte yandan, DOĞRU Fırka Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım çocuklara çikolata ağırlama etti.Share: