Başbuğ Çolakbayrakdar, Yemlihalıların gönlünü fethetti

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yemliha Mahallesi’ni musahabe ederek, altyapı ve misil çalışmalarını inceledi. Türkiye’deki sunu kaliteli çerezlik ayçekirdeği yetiştiren Yemlihalı kadınları tebrik kartı eden Başkan Çolakbayrakdar, onlarla birlikte zat elleriyle güçsüz pişirdi. Kendisini çağırma fail vatandaşın evinde, kayran sofrasına mihman olan Komutan Çolakbayrakdar, köylerin kültürlerini birlikte korumaya himmet ettiklerine söyledi.

Yemliha Mahallesi’nde bitmeme fail enfrastrüktür ve kat çalışmalarını taharri fail Başbuğ Çolakbayrakdar, toprak sakinlerinin vahim ilgisiyle karşılaştı. Onlarla sohbet fail Başbuğ Çolakbayrakdar, değme mahallenin ihtiyacına göre hizmetler ürettiklerini belirterek, yapılan hizmetlerle Yemliha Mahallesi’ni da henüz üstelik güzelleştireceklerini söyledi.

Kocasinan’a yapılacak gelişigüzel ne varsa yer iyisini yapmanın gayreti süresince olduklarını ifade fail Başbuğ Çolakbayrakdar, “Yamula Mahallemizde enfrastrüktür ve nöbet çalışmaları devam ediyor. Aşina olduğu üzere KAYSERİGAZ yoluyla doğalgaz yapılmıştı. Özge enfrastrüktür kuruluşları dahi çalışmaları bitmeme ettiriyor. Hele bu bölgedeki kanalizasyon, içmece suyu gibi altyapı çalışmaları bittiği ant asfalt ile çevre düzenleme çalışmalarına başlamış olacağız. Tatlıca olsun. İyi günlerde kullanılsın. Enfrastrüktür kuruluşların averaj 20-25 dönüş planladıkları çalışmaları tamamlayacağını söylüyorlar. Icraat biter-bitmez, asfaltlama çalışmalarını başlatacağız. Bilcümle gayretimiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve huzurunu artırmaktır” ifadelerine yer verdi.

Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yemliha Muhtar Ömer Topal ve vatandaşlar ise değme zaman yanlarında olan Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkürname etti.

Türkiye’nin yer kaliteli çerezlik ayçekirdeği, Kayseri deyimiyle şemşameri kurutan Yemlihalı kadınlarla kardeş kardeş fail Başkan Çolakbayrakdar, “Ellerinize keyif, fazlalaşan olsun inşallah” dedi. Ardından yufka işleyen Yemlihalilarla benzeri araya mevrut Komutan Çolakbayrakdar, kişi elleriyle mukavemetsiz pişirdi. Kendisini nida eden vatandaşın evinde, düz sofrasına mihman olan Komutan Çolakbayrakdar, köylerin kültürlerini üstelik korumaya çaba ettiklerine söyledi.

Kocasinan’ın beherglas köşesinin kendine has tadımlık ve değerleriyle yöre plana çıktığını hatırlatan Komutan Çolakbayrakdar, “Başka mahallelerimiz ve köylerimiz bile olduğu kabil Yemliha Mahallemizdeki hayat şekli, alışkanlıkları ve bilinir değerleri korumaya çalışıyoruz” diyerek konuştu. – KAYSERİ

Share: