Atilla Ataman’dan CHP’li Özel’in iddialarına karşılık

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, CHP Kol Başkan Vekili Özgür Hususi’in TBMM yaptığı basın toplantısında, şahsının ve eşinin siyasal nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Palan ilçesinin üç köyünü mahalle yerine Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına düzenlediği matbuat toplantısıyla cevap verdi.

Ataman, Hususi’in namına müteveccih bühtan attığını ifade ederek “Bu konuda bühtan davası açacağımı yorumlamak isterim. Gelirini birlikte çıkmaz köpekleri için harcayacağım” dedi.

Ataman konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, “Geçkin, yani 10 Son Teşrin Atatürk’ümüzün ahiret yolculuğu sene dönümünde CHP Kol Başbuğ Vekili Özgür Özel, Türkiye Balaban Kavim Meclisi’nde yaptığı matbuat toplantısında, şahsımı ve eşimi ismen laf ederek, politik nüfuzumuzu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle adına Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığımızı argüman etmiştir. Bahse laf köyler; Kırgeriş, Saz ve Damlı köyleridir. Burada yapılan köylerin Trabzon’a bağlanıp, mahalleye dönüşmesi değildir. Bahse konu yerden biraz daha yukarıda Kadırga yaylası var ki çok kocaman tıpkısı noktadadır, Gümüşhane Kürtün’e bırakılmış. Bahse laf yerde ise sınırda tıpkısı düzenleme işlenmiş, o birlikte İçişleri Bakanımızın Gümüşhane’den gelen talepleri değerlendirmesi birlikte yargıya zeki etmiştir. Sav çabucak bire bir kısmi eksen değişikliğidir. Hususi’in iddiası şu; 8 Boşluk 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, kısaca benzeri sene sonra, Atilla Ataman ve eşi marifetiyle çıkarılmış oluyor ve bu üç köy Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Yani elan geçenlerde ve bitişiğinde olan Tonya ilçesine değil, Şalpazarı ilçesine, de Damlı köyü muhtarı Trabzon Tonya’lı olduğu halde, antrparantez benim evim Gümüşhane Özkürtün sınırları süresince olduğu halde, ego böyle tıpkı öz yaptırmış oluyorum, ne yakınında otelimiz olduğu amacıyla. İş bununla dahi kalmıyor, bu zamana büyüklüğünde tek duymadığımız bir izin ile Büyükşehir yetkilendiriliyor ve ego buraları yankı turizm bölgesi haline getiriyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ataman, Hususi’i iddialarını tanıt etmesi yerinde çekilme edeceğini belirterek “Şahsım ve eşimle ilişkin argüman ettiğin hususlardan benzeri fıkra bire bir eksiksiz bir satır tıpkısı kelime ayrımsız harf akıllıcasına çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Sedir Başkanlığından ve Uray Başbuğ Vekilliğinden şahsım ve DÜRÜST Tümen Diyarbakır İl Başkan yardımcılarından eşim Suna Kepolu Ataman derhal çekilme edeceğiz. Şayet ispatlayamazsan gereğini bibi var olduğunu zannettiğim şerefine havale ediyorum. Son adına; bu konuda bühtan davası açacağımı de ifşa etmek isterim. Gelirini dahi sokak köpekleri amacıyla harcayacağım” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: