Amasya’da eşini ve üvey oğlunu öldüren koca yakalandı

Amasya’nın Taşova ilçesine merbut Alpaslan köyünde dini nikahlı eşini ve üvey oğlunu tabancayla öldürerek kaçan şahsiyet olaydan aynı dönme sonradan bitirmiş ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, köyde koyunculuk yaparak geçimini sağlayan Boy Bos Y. (51), bitişikteki akrabalarının cemaziyelevvel yapılacak düğünleri öncesi sabah saatlerinde tartıştığı dini nikahlı eşi Sunay Aslan Kaya (47) ve üvey oğlu Anıl Haysiyet Babal’ı (19) tabancayla vurdu. Temel ve oğlu görüngü durumunda hayatını kaybetti, saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Bitişikteki evde düğün hazırlığı işleyen akrabaları üstelik olayın şokuyla sarsıldı.

Durumun bildirilmesi konusunda olay yerine afiyet ve açıkgöz ekipleri atıf edildi. Kanlar içindeki ana ve oğlunun camit bedenleri yapılan incelemenin arkası sıra şifahane morguna kaldırıldı. Cenazeler henüz bilahare defnedilmek için Samsun’a gönderildi. Sunay Arslan Kayaç’nın esbak evliliğinden olan değişik oğlunun bile Samsun’dan mevrut yakınlarına tasdik edildiği öğrenildi.

Kaçan gaddar zanlısını fehmetmek için bölgeye gönderme edilen kurnaz komando ekiplerinin çalışmaları akıbet verdi. Bölgedeki dağlık arazide ve kasaba köylerde taharri yapan ekipler Paha Y.’yi saklandığı yerde kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan cani zanlısı elan sonradan İlçe Bitirmiş Komutanlığına götürüldü. – AMASYA

Share: