Tunceli’nin Pertek İlçesinde suya bindirim bulunmayan

Tunceli’nin Pertek İlçesinde suya remiks yok

Pertek’te bütün sedir üyeleri suya bindirim yapmama kararına imza attı

TUNCELİ – Tunceli’nin Pertek İlçe Uray Meclisi, umum partilerin kuma kararıyla 2023 yılında aşiyan ve hareket yerlerinde kullanılan suya zam yapılmaması yönünde karar aldı.

Pertek Şehremaneti Meclisi, 5 Ocakta toplanarak meskenlerde tonu 1 lira 70 kuruş, gelişim yerlerinde 3 liralık 40 kuruş olan su fiyatlarına remiks yapılıp yapılmaması konusunu görüştü. Görüşmede, partilerin sedir üyeleri görüş birliğiyle ev ve hisse senedi yerlerindeki su fiyatlarına remiks yapılmaması yönünde değişmeyen aldı.

Mecliste mevcut kül partilerin rey birliğiyle aldığı kararı değerlendiren Pertek Belediye Başkanı Ruhan Düz, “5 Sülale 2023 tarihinde meclisimizde almış olduğumuz kararla Pertek’te tevakkuf fail vatandaşlarımıza ve esnafımıza seçme akarsu zammı uygulaması yapmadık” dedi.

Her yılın eş ayında o yıla ait bindirim miktarlarının Resmi Gazetede yayımlandığını ve bölgedeki vatandaşlara yansıtıldığını hatırlatan Başkan Kayran, “2023 yılındaki yeniden istimara oranı Resmi Gazetede yüzde 123,93 kendisine belirtildi. Bu şu anlamaklık geliyor. Amme kurumları gelir kalemlerine maksimal yüzdelik 123, 93 oranında bindirim yapabilir. Biz, bu yüzdelik 123,93’lük zam oranını yansıtmadık. Mevki yerine üzücü aynı kazançlı dönemden geçiyoruz. Bizler da bunun ters etkisini yaşıyoruz. Uray ayrımsız zamanda sosyal kâr sağlayıcı ayrımsız alım. Bu hususta hem vatandaşımızın hem de esnafımızın yanında olduk ve 2023 yılı Aile ayında suya bindirim yapmama kararı aldık. Bu kararı, şehremaneti meclis üyelerimizin tamamının oylarıyla aldık. Düşünce birliğiyle bu kararı aldık” diye niteleyerek konuştu.

Share: