TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kocaeli’de konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG’un yer şanlı tedarikçilerinden birinin bile Kocaeli olduğunu, kentte 35 tedarikçi firmayla çalıştıklarını bildirdi.

Kocaeli Uran Odasının Bizimköy Engelliler Istihsal Merkezi’nde düzenlenen eylül kocaoğlan meclis toplantısında mütekellim Hisarcıklıoğlu, hafta sonu Azerbaycan’bile olduklarını, Şuşa kentinde 200 gelişim adamıyla İş Forumu düzenlediklerini söyledi.

Daha sonradan Cumhur Reisi İlham Aliyev’in şahsına bırakma ettiği oran nişanını kabul etmek üzere Bakü’ye geçtiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, bu kıymetli ödülü, camiaları hesabına alarak yurda döndüklerini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, 60 yıl ilk kem mütezayit milli bir otomobil teksir rüyasının 1 kamer sonra gerçeğe dönüşeceğine işaret ederek, ” 29 Ekim’da TOGG fabrikamızı açıyoruz. 2023’ün Mart ayından itibaren dahi Kocaeli’nin yollarında arabamızı göreceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

“Türkiye’birlikte üretimi olan 4 bin üründen 268’inde Kocaeli birinci sırada”

Bölüm ve borsa camiasının kurucu ortağı olduğu bu girişimi başarıya ulaştırmış olmanın kendileri üzere ayrı bir alım ve övünç kaynağı olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, şöyle bitmeme etti:

“TOGG’un yeryüzü eke tedarikçilerinden biri de Kocaeli. 35 tedarikçi firmayla çalışıyoruz Kocaeli’de. Tamponundan freninden konu kolundan lastiğinden silecek üzere metin haddinden fazla kocaman çıngı Kocaeli’deki sanayici kardeşlerim tarafından üretiliyor. Kocaeli; tecim, endüstri, ekincilik ve liman şehri, OSB’lerde, ihracatta, AR-GE ve faziletli teknolojide, ödenen vergide, mesleksel eğitimde ve istihdamda Türkiye’nin göz bebeği. Otomotiv, kimya ve maden başta başlamak için mukavim haddinden fazla sanayi sektöründe ülkemizin lideri. Türkiye’üstelik üretimi olan 4 bin üründen 788’inde iller ortada yeryüzü çokça üretimde geçmiş 3’te, 268 üründe birinci sırada. Sizlerin tamam bu başarılarıyla hava duyuyoruz.”

Kocaeli Uran Odasının kaliteli hizmet anlayışıyla kesiksiz geliştirdiği ve artırdığı faaliyetleriyle kurumsal kapasitesiyle sanayicinin hep yanı sıra olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Hoppadak sorunları belirleme edip dile getirmekle yetinmiyor. Bunlara analizör bile öneriyor ve hayata geçmesini sağlıyor. Toplumsal güçlük alanında de odamız gayet canlı. Bunlardan biri de kat sayı tıpkısı proje olan Bizimköy Engelliler Istihsal Merkezi. Odamızla kıvanma ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, tıpkısı ve bu arada olunca Allah’ın rahmeti ve bereketini birlikte vereceğini belirterek, “Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Kimseyi fikrinden, inancından, görüşünden hava dışlamayalım. Kuma us ve diyalogla herhangi bir sorunu aşabileceğimizi bilelim. O antlaşma ülkemizi bütün alay malay daha ileriye taşıyacağız.” diye konuştu.Share: