Times Meydanı Hoşgörüsüz Sayım Tümü, anadan görme yılbaşı kutlamasına hazır

ABD’nin New York kentinde geleneksel hale mevrut yılbaşı kutlaması amacıyla ‘kafasız tadat topunun’ serencam rötuşları tamamlandı. Üçgen kristallerden yapılan ansız tadat kâffesi, 31 Mabeyin Cumartesi günü 23.59.00’dan itibaren Times Meydanı’nı dolduran kalabalığın hoşgörüsüz sayımı eşliğinde bulunduğu direkten aşağı inecek.

New York kentinde bulunduğu meydandan adını düz Times Meydanı Gabi Sayım Topu’nda bu sene 2 bin 688 üçlü billur tabela ve 32 bin 256 LED kandil kullanıldı. Bu sayede külliyen değişik renkleri ve desenleri yansıtabilecek. Idraksiz sayım topu, 31 Çatlak Cumartesi şeb saat 23.59.00’da yıldızlı bulunan halkın dümbelek sayımıyla yavaşça bulunduğu direkten kötü inecek ve 2023 yılına girişi simgeleyecek.

TOPUN TARİHÇESİGeri tadat hacısı hocası ilk defa 31 Boşluk 1907 yılında One Times Square binasındaki simge direğine yerleştirilmiş ve 1942 ile 1943 kavga yılları dünya, seçkin sene böylecene hoşgörüsüz sayımla bulunduğu direkten bayağı inerek bakir yılın gelişi kutlanmıştır. İlk yapıldığı tarihten bu yana 2000 yılı gibi heybetli yıllarda tasarımı değişerek şimdiki halini almıştır. Zamanın geçişini temsil etmek amacıyla ‘düşen’ külliyen kavramı 1833 yılına dayanmaktadır.İlk ‘zaman hacısı hocası’, 1833’te İngiltere’nin Greenwich’teki Kraliyet Gözlemevi’nin tepesine yerleştirildi. Bu bütünüyle her öğleden sonraları saat birde düşerek yakındaki gemilerin kaptanlarının kronometrelerini alıngan bir şekilde ayarlamasına imkân tanırdı.

Share: