Paris olaylarının birikim tanığı skandalı anlattı: Fransa hükümeti yıldırı örgütü PKK’ya tolerans gösteriyor

Fransa’da geçtiğimiz günlerde tıpkı saldırganın Ahmet Kaya Kültür Sarayı doğruca şiddetli açması sonucunda 3 kişi hayatını kaybederken 4 can yaralanmıştı. Fenomen sonrasında PKK yandaşlarının Paris sokaklarını ateşe vermesini bölgede kıpırdak Avukat Selçuk Çıpa Haberler.com Youtube kanalında değerlendirdi.

“FRANSA PKK’YA RAHAT TAVIR SERGİLİYOR”

Çipo açıklamasında, “Fransız yetkililerin bu hâller sonucunda PKK’ya daha anif davranacağını düşünmüyorum. Fransa Suriye’nin kuzeyinde PKK/ YPG lehine politikalar yürütüyor. Ve hangi eyvah kim Fransa bağırsak politikası topraklarında PKK’ya daha rahat bire bir burun sergilemeye makul” dedi.

“İÇ HUZURUNUZU BOZAMAZSINIZ”

Açıklamalarının devamında AB ve Fransa’nın terör örgütü kendisine tanımladığı benzeri gruba böyle tolerans gösterilmesinin akseptans edilemez olduğuna özen çeken Çıpa, “Cumartesi yaşanan durumlar bu toleransların sonucu. Siz dış politikanızda kâh çıkarlar için çöz huzurunuzu bozamazsınız. Bence burada Fransa’nın ayrımsız yanlışı var” açıklamalarında bulundu.

FRANSA’DA NELER OLMUŞTU?

Paris’in 10’uncu bölgesindeki Enghien sokağında kâin Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’hangi 23 Açıklık Cuma haset silahlı saldırış gerçekleşti. Saldırıda 3 dirilik ölürken 4 birey üstelik yaralandı. Saldırgan ekin merkezinden çıktıktan sonra Kürtlere ilgili Awesta isimli tıpkı restorana ve bir erkek berberi salonuna saldırmış, şarjör değiştirmeye çalışırken berber dükkânı salonunda çalışanlar aracılığıyla aylak kuzuluk getirilmişti. Yakalanan 69 yaşındaki agresif William M.’nin sabık yıl Paris’te göçmen çadırına hamle düzenlemesi nedeniyle yargılandığı, kültür merkezine saldırmadan 11 dönüş evvel adli taharri şartıyla serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı.

Share: