TBMM Kasaba Komisyonu Başkanı Balta’dan Nişancı Kandili mesajı

TBMM Kasaba Komisyonu Başkanı ve SELIM Öğür Trabzon Saylav Muhammet Teber, Berat Kandili dolayısıyla sıkıntı yayımladı.

Balta, mesajında, ramazan ayının müjdeleyicisi Nişancı Kandili’ne ulaşmanın mutluluğu ve sevinci süresince olduklarını belirtti.

Berat gecesinin insanların hayatını saymanlık ika ve sunulan nimetlere şükretme imkanı sağlayan verimli gecelerden biri olduğunu vurgulayan Balta, “Dargınların barıştığı, akrabalık ve kardeşlik duygularının arttığı, maneviyatın mana kazandığı Nişancı gecesi, Şanlı Allah’ın rahmet ve artağanlık kapılarını ardına büyüklüğünde açtığı, günahlarımızı affettiği, ibadetlerimizi mükafatlandırdığı müstesna gecelerdendir.” ifadesini kullandı.

Balta, akıbet zamanlarda depremler dolayısıyla ülkenin zor bir süreçten geçtiğine da dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Öyle kim bu feyizli gecenin mazmun ve idraki ile şükretmeli, Eke Rabbimizden afiyet, hak ve keyif dilemeliyiz. Onun rızasını edinim arzusu ve iştiyakı içinde olmalıyız. Bu tün Allah’a daha istekle bir şekilde sığınmaya çevirgeç olmalıdır. Bu kısık günlerin geçmesi üzere elimizden mevrut maddesel ve manevi temas şeyi yapacak, tedbiri elden bırakmayacak, dua ve tevekkülle Allah’a bundan sonra sığınacağız. Bu his ve düşüncelerle, başta milletimizin ve bilcümle İslam aleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize müstacel şifalar diliyorum.”???????

Share: