Sırtında 1 yaşındaki oğluyla Tunceli’nin vadilerinde natür yürüyüşüne çıkıyor

Tunceli’de meslek öncesi öğretmeni Modern Bozkurt, trekking çantasıyla Munzur ve Pülümür vadilerinde sırtında gezdirdiği 1 yaşındaki oğlunu huy sevgisi aşılayarak büyütüyor.

Kentteki Anafatma Anaokulu’nda görev eden 36 yaşındaki Bozkurt, süt kuzusu nakil aparatlı trekking çantasıyla oğlu Cenup’i fırsat buldukça gezintiye çıkarıyor.

Munzur ve Pülümür vadilerindeki akarsu kıyıları ve ormanlarda revan Bozkurt, doğada piknik yapıyor.

“Oğlumla melez hayvanlarını natürel ortamlarında izliyoruz”

Çocuğunu internetteki zararlı içeriklerden koruyarak büyütmeyi amaçlayan Çağdaş Bozkurt, AA muhabirine, oğlunu doğaya alıştırmak için ilk yerine bodur mesafeli turlar yaptığını söyledi.

Oğlunun alışmasıyla vadilerde gezmeye başladıklarını ifade fail Bozkurt, şöyle konuştu:

“Gezilerimiz sayesinde oğlum Güney, doğadaki hayvanları faal görmeye başladı. Aynı gezimizde yamaçtaki çandır keçisini ayırt edip bana seslendi. Bu beni çokça mutlu etmişti. Oğlumla sincap, ördek ve güvercin kabil yaban hayvanlarını doğal ortamlarında izliyoruz.”

Ailelere “çocuklarınızla doğada espas geçirin” tavsiyesi

Bozkurt, doğadaki zenginliğin elden kağıt üstünde çocuklara gösterilmemesi gerektiğini vurgulayarak, evde uzun müddet küsurat çocukların teknoloji bağımlılığı üstüne baskı yaşadığını söyledi.

Her ebeveyne çocuğuyla doğada çatlak geçirmesini tavsiye mektubu fail Bozkurt, “Füru tıpkısı şekilde teknolojiye bulaşacaklar amma bu durumun asgari seviyeye indirilmesi taraftarıyım çünkü füru doğadayken mesele hal becerisini ve varlıklı münebbih dediğimiz çevreyi izleyerek kendini geliştirebiliyor.” dedi.

Bozkurt, oğluyla doğada piknik yaparak eğlendiğini belirterek, “Munzur ve Pülümür vadilerinde ahit geçiriyorum. Havaların soğuduğu bu dönemlerde elan mümasil, gökçe yazın ise henüz uzak yerlere çocuğumu götürebiliyorum. Umumi itibarıyla dolaşma mesafemiz çocuğuma vabeste olabiliyor. Şimdiye kadar günde 6 kilometre kat yürüdüğümü hatırlıyorum.” diye konuştu.

Share: