16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren acımasız için us sağlığı durumunda raporu verildi

Ankara’dahi bire bir şirkette etkin Hüseyin Fert Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde eski nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. İkili ortada şiar atma meselesi ve ailenin zılgıt iddiasıyla cürüm duyurusunda bulunmasından ufuk çıkan tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı atlatmak bıçağıyla tendürüst kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar zarfında yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Bu anlara tanık olan ve o bölüm işitme ile meşveret engeli mevcut babaanne, durumu güçlükle komşularına ifade yazar, arkalama istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis güçleri ve esenlik ekipleri gönderme edildi. Esenlik ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla’nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ZENGINLIK BOYU HAPİS İSTEMİ

Sıla Şentürk’ü elan evvel kaçıran ve ‘cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Birey Gökçek üzerine, ‘tasarlayarak ve canavarcasına hisle çocuğu isteyerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış mülk boyu mapushane cezası istemiyle sav açıldı. Giresun 1’inci Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık 2’nci duruşmaya Gökçek, mevkuf bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Tutkun Ceza İnfaz Kurumu’ndan Gürültülü ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile taraf avukatları de hazır bulundu.

“UKUBET SORUMLULUĞU KAMU”

Mahkeme heyeti, esbak duruşmada sanık Hüseyin Birey Gökçek üzere ‘us ve can kuşu sağlığı’ ile ilişik adli tıp art oturmuş raporunun geldiğini duyurdu. Gök Bilimi, raporda sanığın us sağlının yerinde ve ukubet sorumluluğunun mecmu olduğunun belirtildiğini açıkladı.

“RAPOR 5 DAKİKADA HAZIRLANDI”

Savunmasında rapora itiraz eden Gökçek, “Görüngü medyatik olduğundan, akıl sağlığım yönündeki rapor 5 dakikada hazırlandı. 17 yıllık raporum var. Tamlik teşekküllü hastaneden baştan anlatim hazırlanmasını istiyorum” dedi.

MAHKEME YENİ TABIR TALEBİNİ REDDETTİ

Sanığın avukatı, müvekkili için bakir rapor talebinde bulunarak, iki familya ortada alamet merasimine ilgili görüntülerin saha aldığı CD’yi da murafaa heyetine sundu. Duruşmada, Sıla Şentürk’ün ailesi üstelik sanığın bildirme güç cezayı almasını istedi. Kullanılmamış anlatim talebini reddeden duruşma heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına karar verip, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Share: