Sarıeroğlu’ndan ‘asgari ücret’ açıklaması: “Zihayat artım olacak”

Sarıeroğlu’ndan ‘asgari ecir’ açıklaması: “Zihayat artış olacak”

KIRIKKALE – DOĞRU Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Asgari ücret ile ilişik birlikte işlek artışların yaşanacağı tıpkısı dönem olacak” dedi.

AK Parti Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale’birlikte planlı “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyada en çok büyüyen ülkeler beyninde yer aldığını söyledi. Türkiye Balaban Budun Meclisi’ne 80 maddelik er bezi kanunun atıf edildiğini tabir fail Sarıeroğlu, tamam kesimlerin beklentilerini karşılayacak düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

Dönem şartlarına göre minimum ücrette ruhlu artışların yaşanacağını vurgulayan Sarıeroğlu, “Bütçe sürecinden sonradan de tekrar emekçilerimizin başta ‘EYT’ oluşmak için sözleşmelilerin takım konusu başlamak amacıyla takiben minimum ücretimizin yine o dönemki koşullar değerlendirilerek minimal ücretle müteharrik vatandaşlarımızın; kaldı ki minimum sevap çabucak asgari ücretle çalışanları etkilemiyor. Sosyal yardımlar ilkin tevessül etmek amacıyla mânialı aylıkları, evde bakım aylıkları, buğulu aylıkları ve gelişigüzel alanı etkiliyor. Hep işyerlerindeki ücret skalalarını bile bu tür artışa sıkıntı eden tıpkısı toplumsal dara ücretidir aslında. Bu anlamda minimum ücret ile ilişkin birlikte aktif artışların yaşanacağı bir devir olacak” dedi.

Sarıeroğlu, 84 milyon vatandaş amacıyla Türkiye’nin geleceği üzere dinç benzeri şekilde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Share: