Samsun fen | Cumhur Reisi Erdoğan, DOĞRU Fırka Samsun Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısında konuştu: (3)

Reisicumhur ve SELIM Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim olmadığımız rastgele yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Yüzyıl karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda SELIM Tümen Samsun Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısında konuştu.

Çevre ve şehircilikte, Şişman Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı vasıtasıyla Samsun’üstelik 11 bin 264 hane projesini hayata geçirdiklerini tamlayan Erdoğan, bu konutların 9 bin 563’ünü tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunduklarını, 1701 konutun yapımına bitmeme ettiklerini, kentte 6 ulus bahçesi projesinin bulunduğunu bildirdi.

Ulaştırmada 120 kilometreden devraldıkları kentin bölünmüş misil uzunluğunu 312 kilometreye ulaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, Gelemen Lojistik Merkezini şehre kazandırdıklarını, Samsun- Sivas arasındaki çipo yolunun modernizasyonunu yaparak 9 saate doğru seyahat süresini kestirmece 5,5 saate indirdiklerini ve Samsun’u aceleci katar hatlarına bağlayacak çalışmaların bile yürütüldüğünü söyledi.

Erdoğan, ekincilik ve ormanda Vezirköprü Barajı ile 9 baraj nesir ettiklerini, 3 barajın inşaatının sürdüğünü belirterek, Samsunlu çiftçilere toplam 3,2 milyar liralık tutarında zirai destek verdiklerini anlattı.

“Milletimizle irtibatımızı ne kadar zihayat tutarsak geleceğe o basamak güvenle bakabiliriz”

Sanayi ve teknolojide 4 yeni birleştirme endüstri bölgesi, ayrımsız teknopark ve 4 AR-GE merkezi kurduklarını rapor eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Samsun ve 14 ilçesini doğal gazla tanıştırdık. Önümüzdeki birkaç sene içinde Asarcık ve Salıpazarı’na bile natürel gazı yeryüzü ediyoruz. 2023 imtihanını birlikte kudretli aynı şekilde vererek bakım mücadelemizi bitmeme ettirmek istiyoruz. Bunun amacıyla sizlerden vites yükseltmenizi bekliyorum. Alelhusus gençlerimizden tempolarını biraz elan artırmalarını istiyorum. Çoluk Çocuk tükenik mı? Hatun kardeşlerimizden bap konu dolaşmalarını istirham ediyorum. Kül teşkilat yerine sizlerden bildirme ücra yerleşim yerlerine kadar kamu düz zor yapmanızı alelhusus murat ediyorum. Milletimizle irtibatımızı ne kadar dinç tutarsak fırka yerine geleceğimize o merhale güvenle bakabiliriz.”

Partililerden, kayırıcı üzere ancak çalıştığının karşılığının olduğunu unutmamalarını talip Erdoğan, şunları kaydetti:

“Galebe, mesai verenlerindir, ter dökenlerindir, hakkın rızasını gözeterek kardeşçe çalışanlarındır. Bizim olmadığımız her yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Asır karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri amacıyla değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Sizlere güveniyorum, inanıyorum. Karşımda 2023’ü yıpranmamış bire bir milat yapacak kahramanları görüyorum.”

Notlar

Erdoğan, konuşması öncesinde, öğür teşkilatınca çerağ gösterisi ve videolar eşliğinde İbrahim Tatlıses’in “Haydi Söyle” şarkısı dinletildi. Elan sonradan Erdoğan’ın “Deminden size bir dahi tığ sürpriz yapalım” demesinin arkası sıra Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” eseri çalındı.

Erdoğan, konuşmasının tıpkı bölümünde salondaki gençlerin, “Resi Bey bize öz ısmarla” tezahüratları üzerine partisinin diyar başkanından bu konuda benzeri hazırlık yapmasını istedi. Konuşmasının ardından ise Erdoğan, gençleri alay malay çay içmeye çağırma etti.

Programın arkası sıra SELIM Öğür Samsun İl Başkanı Ersan Katarakt, günün anısına Cumhur Reisi Erdoğan’a ihsan arz etti.

Toplantıda, Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, DOĞRU Öğür Genel Başkanvekili Binali Sebep, DOĞRU Tümen Umumi Komutan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Vedat Demiröz, Efkan Alabalık, Erkan Kandemir, Ömer İleri ile milletvekilleri ve SELIM Fırka düzenleme üyeleri katıldı.

(Bitti)

Share: