Obilet.com, Kapadokya’da görülmesi gereken yerleri derledi

Obilet.com, Kapadokya’üstelik gezilmesi ve antlaşma geçirilmesi müstelzim yerleri kapsayan tıpkı seyahat rehberi paylaştı.

Obilet.com’dan yapılan açıklamaya bakarak, “Manzara Vadisi” adına üstelik bilinen Devrent Vadisi, Kapadokya tanıtımlarında sık sık makbul ve deveye mümasil peribacası ile ünlü. Vadi, Avanos’a 15 an uzaklıkta olurken, bu vadiyi gidermek için hususi şalter ya da taksiye ihtiyaç bulunuyor.

Peribacalarının kesin aynı şekilde görülmesi zımnında en çokça yeğleme edilen yerlerden biri olan Güllüdere Vadisi’nde mukavemetli çok kilise ve keşişhane düzlük alıyor. Yara yürüyüşleri için yüce benzeri üstünlük sunan Çavuşin Köyü ve Göreme ortada artan saha, sabahın evvel ışıklarından itibaren topluluk olduğu güzellikleri sergilemeye başlıyor.

4. yüzyılda başlayan iskân ile yeşilin temas tonunun gözlemlenebildiği Ihlara Vadisi, kayalara oyulan kiliseleri ve kendine has natürel oluşumları ile az çok adlı aynı yer. Aksaray devlet sınırları içerisinde kayran düz Ihlara Vadisi, Kapadokya seyahatinde da nasıl görülmesi müstelzim yerler arasında bulunuyor. Ihlara Vadisi’nde Ağaç Şeş Kilisesi, Sümbüllü Kilise, Kırk Ahır Altı Kilise ve Yılanlı Kilise kayran alıyor.

Ürgüp’ü tepeden izleme fırsatı veren Temenni Tepesi, 1288 yılında işlenmiş bire bir meydan yerine öne çıkıyor. Erciyes’e büyüklüğünde düşünce sağlayan manzarası ile Ürgüp’ün büyük ziyaret yerlerinin başında mevrut Temenni Tepesi, konumu dolayısıyla iri bağ görüyor.

Rica Tepesi’nde iki sayı kubbe bulunuyor Girişte mevcut kümbetten türbe insanların iştiyak diledikleri, bunu yaparken birlikte farklı bezler bağladıkları ayrımsız vadi kendisine öne çıkıyor. Tepenin “dilek” ismini alması birlikte buradan geliyor. Temenni Tepesi’ne çıkıldığında kâin kümbette Tahsin Koca Umum Kütüphanesi meydan alıyor.

360 kilisenin düzlük aldığı Göreme Meydanda Çekicilik Müzesi

Kapadokya’nın ayn bebeği yerlerden biri olan Göreme Peyda Albeni Müzesi, seçkin yıl birçok can tarafından müzakere ediliyor. Bölgede kısaca 360 pare kilise bulunuyor ve bu kiliselerin korunmasına haddinden fazla ilgi ediliyor. Tabii oluşumların arasından sıyrılıp Göreme’nin en bağ cazibeli noktaları burada görülebiliyor.

Çömlekçiler çarşısına gelindiğinde katiyetle uğranması müstelzim yerlerden biri dahi Saç Müzesi. Dünyanın en abus müzesi kendisine anılan, 16 binden çok kadının saç tutamları ile çevrili bu müzenin berenarı romantik tıpkısı hikayesi bulunuyor.

Kaymaklı Çap Şehri birlikte 8 kattan oluşurken, 5 bin yabanlık olan bu hilaf şehrinin hoppadak ilk 4 cani gezilebiliyor.

Share: