Kayseri fen | Kayseri’den bodur gücük

Talas Belediyesince “Yerel Yönetimlerde Vektörlerle Mücadele ve Biyolojik İlaç Uygulamaları” konulu konferans düzenlendi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, meclis salonundaki konferansa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yanı sıra, Konya, Niğde, Aksaray ve Avanos belediyelerinden temsilciler katıldı.

Konferansın açılışında mütekellim Talas Uray Komutan Yardımcısı Koray Hamur, konferansla amaçlarının yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekle canlı mücadelelerinde uyguladıkları formül ve elde edilen sonuçların paydaş belediyelerde uygulanmasını tedarik etmek olduğunu belirtti.

Talas Belediyesi Afiyet İşleri Müdürü Yaşar Bağırgan de belediye adına uyguladıkları ilaçlama yöntemleri sebebiyle 3 yıldır bölgede sivrisinek görülmediğini aktardı.

Kardeş şehir Şuşa’dan gök bilimi Kayseri’ye geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle cömert site olunan Azerbaycan’ın Şuşa şehri heyeti, kente geldi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Umumi Kâtip Yardımcısı Serdar Öztürk ile daire başkanları çiçeklerle karşıladı.

Ziyarette, Büyükşehir Uray Meclisi oylaması ile ahi kent olması kararlaştırılan Şuşa ile Kayseri arasındaki kardeşliğin uzaklık kazanması üzere imzalar atılacak.

Heyet, kentin tarihi ve turistik mekanlarını birlikte gezecek.

Share: